24 Haziran’da yapılan seçimler Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın üstünlüğüyle sonuçlanırken, seçimden hemen sonra AKP içerisindeki reisçiler birbirine girdi. AKP Tekirdağ 6. Sıra milletvekili adayı Abdullah Öğe’nin sahibi olduğu yerel gazetede yayınlanan bir haberi eleştiren AKP’li Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem’e yanıt, bahse konu gazetenin yazı işleri müdürü Mehmet Akif Aldoğan’dan geldi. Kaleme aldığı köşe yazısında Belediye Başkanı olduğu dönemde yaptığı icraatlar nedeniyle Ali Ertem’i yerden yere vuran Aldoğan’a Ertem’in cevabı ise oldukça ağır oldu. Ertem şahsi sosyal medya hesabından Aldoğan için; “Benim anlamadığım neden sahibinden önce itleri havlar?” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Havadis- 24 Haziran seçimlerinin ardından Çerkezköy’deki reisçiler birbirine girdi.
ERTEM MEVCUT TEŞKİLATI ELEŞTİRDİ
2004-2014 yılları arasında Ak Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanlığı yapan Ali Ertem, AKP Çerkezköy Milletvekili 6. Sıra adayı Abdullah Öğe’yi ve sahibi olduğu gazeteyi eleştirdi. Öğe’nin sahibi olduğu gazete aracılığıyla algı yönetimi yapmaya çalıştığını ve milleti kandırdığını ifade eden Ertem; “Yapılan bu haberlerle aslında kamuoyu önünde algı operasyonunun daniskası yapılıyor. En düşük oyun alındığı 2018 seçimlerini başarı diye yazmak hangi akıl ürünüdür, Reis’in aldığı %50’nin üzerindeki oyu Akpartinin oyu gibi lanse etmek hangi aklın ürünüdür. % 38’i %50’nin üzerinde göstermek ve milleti kandırmak için yazmak en basitiyle ahlaksızlıktır. Ha bir de bazı isimlere yağdanlık yapmak da ne ki?” ifadelerini kullandı.
REİSİN BAŞARISINI SAHİPLENİYORLAR

Abdullah Öğe’nin sahibi olduğu gazete aracılığıyla milleti kandırarak algı yönetmeye çalıştığını ifade eden Ertem; “En düşük oyun alındığı 2018 seçimlerini başarı diye yazmak hangi akıl ürünüdür, Reis’in aldığı %50’nin üzerindeki oyu Akpartinin oyu gibi lanse etmek hangi aklın ürünüdür” dedi.
GRAFİKLERLE AÇIKLADI
AKP’nin Çerkezköy ve Kapaklı geçmiş seçimlerdeki oy oranlarının grafiklerini de paylaşan Ertem, Öğe’nin birilerine yalakalık yapmak için başarısızlığını başarıymış gibi kendi gazetesi aracılığıyla lanse etmeye çalıştığını iddia etti.
KILIÇDAROĞLU BENZETMESİ
Öğe’nin tavrını CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na benzeten Ertem; “Bu tip bahaneleri seçim kaybeden kılıçdaroğlunun bahaneleri arasında duyardık ve çok gülerdik. Ancak kendi teşkilatımın bahanesi haline gelirse ağlamak gerekir. Ayrıca milleti saf yerine koymak da nedir? Sizin bu şark kurnazlığınızı farketmiyecek mi sanırsınız?” diye konuştu.
“TEŞKİLATSIZ GİRSEK DAHA ÇOK OY ALIRDIK”
Seçmenin AKP’ye sarı kart gösterdiğini iddia eden Ertem; “Daha dün yazdım; bu milletin adaylar ve teşkilatlar nedeniyle seçimde sarı kart gösterdiğini. Bir gün geçmedi isbat ettiler. Buradan ilan ediyorum, eğer teşkilatsız seçime girseydik daha fazla oy alırdık” açıklamasında bulundu.
GAZETE HABERDE DÜZENLEME YAPTI
Ertem’in bu eleştirisinin ardından Öğe’nin sahibi olduğu gazete, yapmış olduğu haberde değişikliğe gitti. Gazetenin internet sitesinde ‘AKP’nin oy oranları’ diye yayınlanan bölüm, Ertem’in eleştirisinin ardından ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranları’ olarak değiştirildi.
ALDOĞAN KÖŞE YAZISIYLA CEVAP VERDİ
Ertem’in şahsi sosyal medyadan yaptığı açıklamaların ardından AKP 6. Sıra milletvekili adayı Abdullah Öğe’nin sahibi olduğu gazetenin yazı işleri müdürü Mehmet Akif Akdoğan ise Ertem’e köşe yazısıyla cevap verdi. ‘Mangal yapmaya devam et’ başlıklı yazısıyla Ertem dönemindeki icraatları eleştiren Aldoğan, Ertem’i yerden yere vurdu.
ERTEM YİNE SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ
Öğe’nin sahibi olduğu gazetenin yazı işleri müdürünün yazmış olduğu köşe yazısına Ali Ertem yine şahsi sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. Ertem’in bu köşe yazısı için kullandığı ifadeler ise oldukça ağır oldu.
İŞTE ERTEM’İN KÖŞE YAZISI İÇİN VERDİĞİ CEVAP
“Dün twitter hesabımdan seçimlerle ilgili yerel gazetedeki yanlışa tepki açıklaması yaptım ve akpartiye yalan ifadelerin yakışmayacağını, bunun ahlaksızlık olacağını ifade ettim. Ayrıca teşkilatların bir başarısının olmadığını, Reis’in oylarının sahiplenildiğini söyledim.
Açıklamama teşkilat mensupları hariç, onlarca olumlu tepki aldım. Eski teşkilat mensuplarından da aynı olumlu tepkilerin geldiğini söylemeliyim. Aslında sokakta, kahvede, sohbet ortamlarında konuşulan bir şeyi dile getirdiğim söylendi. Tek bir olumsuz tepki almadım.
Evet, her yerde konuşulan ama bazılarının duymaya tahammülü olmayan şeylerdi bunlar.
Teşkilatlardaki her bir arkadaşımı tenzih ederim, hiç biriyle problemim yok, hepsi değerli insanlar. Benim itirazım yönetim anlayışına.
Teşkilat mensubu arkadaşların vicdan sahiplilerine sormak istiyorum: ‘Sonuçlardan %100 memnun musunuz ve bu durumu başarı olarak görüyor musunuz?’
Sonuçlardan memnun iseniz söyleyecek hiç bir şeyim yok.
Şöyle söyleyeyim; eğer Tekirdağ’da mv sayısı gelen göçmenler sayesinde 7’ye çıkmasaydı Çiğdem Goncagül kardeşimiz mv seçilemeyecekti. Bunun neresi başarı?
Ayrıca, teşkilat görevi gönül işidir ve yapanları tebrik ediyorum ama soruyorum ‘İçinizden herhangi biriniz bizim şu çalışmalarımız sayesinde şu kadar oy getirdik diyebilir?’
Teşkilat çalışması, çok toplantı yapmak, çok gösteri yapmak, çok etkinlik yapmak, çok bayrak asmak değildir.
Teşkilat çalışması içinde onlarca anlam barındıran “çok dokunmaktır”
Teşkilat mensupları bir takımın yöneticileri, teknik direktörleri, antrenörleri, masörleri gibi, seçmenleri de taraftarı gibidir.
Ama şunu bilin ki taraftarın aidiyeti o takımın her bir yöneticisinden daha büyüktür.
Son iki söz: Sokakta herkesin bildiği ve konuştuğu bir konu ‘kol kırılır yen içinde kalır’ konusu değildir.
Muhalefetin onca hakaretine cevap dahi vermeyenlerin, benim sözlerimden alınmalarını anlamıyorum.
En son söz: DOST ACI SÖYLER
Benim anlamadığım neden sahibinden önce itleri havlar?