Eğitim-Bir Sen tarafından düzenlenen konferans kapsamında Çerkezköy’e getirilen ve ‘6 yaşındaki çocuk evlenebilir’, ‘çalışan kadın fuhuşa hazırlık yapıyor’ ve ‘kadınlar dövülebilir’ gibi skandal açıklamalarıyla infial yaratan, son olarak da yatak, yorgan ve asansör fetvalarıyla dikkatleri üzerine çeken Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız’a önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ardından da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tepki gösterdi. Çerkezköy Havadis Gazetesi olarak o dönem Çerkezköy’e gelerek konferans veren gerici Nurettin Yıldız’a ve bu ortaçağ zihniyetini yansıtan konferansı düzenleyen başta Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Temsilcisi Ahmet Üzgün ve dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’a tepki göstermiş, ancak AKP’li trollerin hedef tahtası olmuştuk. Gelinen bu noktada bu konferansı organize eden ve konferansa katılan protokole şu soruyu sormak istiyoruz; ‘Utanıyor musunuz?’

Çerkezköy Havadis- Yayınladığı her fetvada bir şekilde cinsellikten dem vuran, neredeyse nefes almanın bile insanı şehvete yönlendireceğini iddia eden gerici Nurettin Yıldız’a nihayet Devletin zirvesinden tepki geldi.
BİR SALON DOLUSU EĞİTİMCİ VE SİYASETÇİ KATILMIŞTI
Yayınladığı fetvalar nedeniyle büyük tepki çeken ve sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dikkatini çekmeyi başaran gerici Nurettin Yıldız, Çerkezköy’de de bir konferans vermişti. Kendisinden ‘Alim’ diye bahsedilen Ortaçağ zihniyetli bu adamın konferansına Çerkezköy’de görev yapan birçok eğitimci ve siyasetçi katılmıştı.
GAZETEMİZ TROLLERİN HEDEFİ OLMUŞTU
Gerici Nurettin Yıldız’ın Çerkezköy’de konferans düzenlemesini eleştiren gazetemiz, AKP’li trollerin hedefi olmuştu. Skandal fetvalarını eleştirdiğimiz Yıldız’a cansiperane bir şekilde sahip çıkan troller, gazetemizi din düşmanı olmakla itham etmişlerdi.
UTANIYOR MUSUNUZ?
O konferansa katılarak salonu dolduran onlarca insana, sendika baskısı nedeniyle zorunlu katılanları tenzih ederek bir soru sormak istiyoruz, ‘Utanıyor musunuz?’