osb2Bu yıl 11’incisi düzenlenen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, önceki gün ÇOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı yeter sayısının 80 olduğu Genel Kurula Sanayiciler yoğun ilgi gösterirken, ÇOSB Yönetim Kurulu mevcut Başkanı Ömer Sarıoğlu, tek liste ile girdiği Genel Kurul’dan 5’inci kez Başkan olarak ayrıldı.
Çerkezköy Havadis- Önceki gün gerçekleşen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin 11.Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde Ömer Sarıoğlu 5’inci kez Yönetim Kurulu Başkanlığı’na layık görüldü.

DİVAN BAŞKANLIĞI SEÇİMİ YAPILDI
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda önceki gün saat 14.00’te başlayan Genel Kurul Toplantısına 92 asaleten 17 vekaleten olmak üzere toplam 109 üye katıldı. Toplam 19 gündem maddesi ile toplanan genel kurula yoklama ile başlandı. Açılışın ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Sonrasında sunulan bir önerge ile Divan Başkanlığına Ramiz Orhan Ermeç seçilirken, katip üyeliklere Saim Buyruk ile Mustafa Ergün seçildi.
FAALİYET RAPORU OYLAMAYA SUNULDU
ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından okunan faaliyet raporlarında ÇOSB’a bağlı müdürlükler olan İnşaat, İmar, Çevre Yönetim Sistem, Makine ve Enerji, İtfaiye, İnsan Kaynakları, Kalite Birimi, Eğitim Şefliği ve Sosyal Faaliyetlerle ilgili çalışmalar okundu ve oylamaya sunuldu. Oy birliği ile kabul edilen faaliyet raporunun ardından bir diğer gündem maddesi olan Denetleme Kurulu raporları ve Yeminli mali Müşavir raporu okundu. Bu raporlar oy birliği ile kabul edildi. Sonrasında bilanço, gelir-gider tablosunun okunması, incelenmesi ve görüşülmesine geçildi. ÇOSB olağan faaliyetlerinden elde edilen 19 milyon 168 bin 305 lira 66 kuruşluk kar ve diğer bilanço hesaplamaları oy birliği ile kabul edildi.
osb1
AİDAT UYGULAMASI KALDIRILDI
Sonrasında Olağan genel kurul Gündeminin 8 ve 9. maddeleri olan yönetim denetim kurulu üyelerinin ibra edilmesine geçilirken yönetim ve denetim kurulu oy birliği ile ibra edildi. Sonraki gündem maddesi olan 2013 yılı tahmini bütçe ve çalışma programının görüşülmesi, karara bağlanması ve geçici bütçe için yönetim kuruluna yetki verilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve denetim kurulu seçiminden önceki madde olan yönetim aidatları ve hizmet karşılıklarının belirlenmesi maddesinde ise ÇOSB’ye hiçbir aidatın ödenmemesi kararlaştırıldı ve oy birliğiyle kabul edildi.
SEÇİME TEK LİSTE İLE GİDİLDİ
Seçimlere mevcut başkan Ömer Sarıoğlu’nun başkan adaylığındaki tek liste ile gidildi. Ömer Sarıoğlu’nun yönetim kurulu asil üyelerinde Mustafa Gürdal Adal, Mustafa Alpagut, Kazım Gamgam ile Selim Asael yer alırken yönetim kurulu yedek üye listesinde ise Eyüp Sözdinler, Yıldırım Ulkat, Ahmet Temiroğlu, Muharrem Yamaç ve Saim Buyruk yer aldı. Öte yandan Denetim kurulu asil üye listesinde Mehmet Savaş ile Taha Ülker, denetim kurulu yedek üye listesinde Ahmet Hamdi Ünlü ile Ulvi Eroğlu yer aldı. Ömer Sarıoğlu’nun başkan adaylığındaki liste olağan genel kurul toplantısına katılan tüm üyelerin oylarını aldı.