ertemÇerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan’Anneler Günü’ne ilişkin açıklama yaparak, tüm annelerin bu özel gününü kutladı.
Çerkezköy Havadis- Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, anneleri yeryüzünde solmayan tek çiçek olarak nitelendirerek, ”Bu nadide çiçeklere verilebilecek en güzel armağan, ömür boyunca onlara layık evlatlar olmaktır” dedi.

”HEPİMİZİN ANNELERİ”
Sözlerine Hz. Muhammed’in annesi Amine Hanım ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’a rahmet dileyerek başlayan Çerkezköy Belediye Başkanımız Ali Ertem, ”Ne mutludur ki Peygamberimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, annelerine layık evlatlar olmuşlardır. Hepimizin annesi olan Amine Hanım ve Zübeyde Hanım’a bu vesileyle bir kez daha rahmet diliyor ve hayata veda etmiş olan ‘Cennetin ayaklarına serili olduğu’ tüm annelerimizi bir kez daha minnet ve rahmet ile yad ediyoruz” ifadelerini kullandı.

”EN GÜZEL HEDİYE SİZLERSİNİZ”
Çerkezköy Belediye Başkanımız Ali Ertem anneleri yeryüzünde solmayan tek çiçek olarak nitelendirerek, ”Bu nadide çiçeklerin suyu onlara olan sevginiz, güneşi ise saygınızdır. Sevgi ve saygı ile harmanlanan değerlere katılabilecek en önemli unsur ise, annelerimize ömür boyunca layık birer evlat olmaktır, çünkü onlar için yeryüzündeki en güzel hediye sizlersiniz” değerlendirmesinde bulundu.

”HER GÜN ÖNEMLİLER”
”Her gönülde açan çiçek olan annelerimizi ise, sadece bir gün değil her gün hatırlamalıyız” diyerek konuşmasını sürdüren Çerkezköy Belediye Başkanımız Ali Ertem, gençlere de tavsiyelerde bulunarak şöyle devam etti: ”Annesi yaşadığı şehirden uzak olanlar sık sık arayıp hallerini, hatırlarını sormalıdırlar. Annesinin her zaman yanında olan evlatların işleri de her zaman annesinden alacağı dualarla rast gider. Anneye hürmetin ne denli önemli olduğu da bizlere ‘Onlara (anne- baba) öf bile demeyiniz, cennet annelerin ayakları altındadır’ gibi Hadis-i Şeriflerle anlatılmıştır. Bizler de ailelerimize olan davranışlarımıza bu örneklerle yön vermeli, eğer var ise ailelerimize karşı olan yanlışlarımızı da en minimal dereceye indirmeliyiz.”

”ANNELERİMİZİN KATKILARI YADSINAMAZ”
Çerkezköy Belediye Başkanımız Ali Ertem annelerimizin vatan toprakları uğruna vermiş olduğu mücadelelerin de asla yadsınamayacağını kaydederek, ”Tarihçilerimiz tarafından sadece Çanakkale’de beş bin kadın şehidimizin olduğu açıklanırken, daha 20’sinde Türk-Rus Savaşı’nda (93 Harbi) Aziziye Tabyası’nı sopayla,taşla, kazma, kürekle savunanlara katılarak cesurca savaşan ve ardından oğlunu Çanakkale’de şehit veren Nene Hatun’u, 1921 yılında İnebolu’dan kağnıyla Kastamonu’ya cephanelik taşıyan, kağnıdaki malzemeleri ıslanmaması için kazağıyla örten ve yavrusu ölmesin diye onu vücut sıcaklığıyla koruyarak cesurca şehit olan Şerife Bacı’yı unutmak mümkün mü? Bu önemli günde Nene Hatun ve Şerife Bacı gibi nice annelerimizi bir kez daha rahmet ile anıyor, yaşayan tüm annelerimizi ellerinden öpüyor ve gençlerimize de böylesi şanlı ve cesur olan annelerimize layık olmaları için üzerilerine düşen görevleri büyük bir titizlikle yerine getirme çağrısında bulunuyoruz. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.