Tekirdağ, Süleymanpaşa Belediyesi’nin başlattığı “Apartmanlar Okutuyor Süleymanpaşa’nın Filizleri Yetişiyor” projesi kapsamında ilçedeki apartman sakinleri bir veya daha fazla üniversite öğrencisinin eğitimine maddi destek sağlıyor.

su%cc%88leymanpas%cc%a7ada-apartmanlar-o%cc%88g%cc%86renci-okutuyor_1000x667

BURS ALAN ÖĞRENCİ SAYISI 125’E ULAŞTI
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin “Apartmanlar Okutuyor Süleymanpaşa’nın Filizleri Yetişiyor” projesi ile ilçedeki apartman sakinleri üniversite öğrencilerinin eğitimi için bir araya geldi. Başlatılan proje ile apartman sakinleri, bir veya daha fazla öğrencinin eğitimine maddi destek sağlarken proje kapsamında 10 ay boyunca ayda 200 TL verilen burstan yararlanan öğrenci sayısı 125’e ulaştı.

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM DESTEK VERDİ
“Hayal Et, Umut Et, Bir Şey Yap” adlı kliple Edip Akbayram, Sumru Yavrucuk, Suat Suna, Belkıs Akkale, Ali Sürmeli, Onur Akın, Suat Suna, Peker Açıkalın ve daha birçok ünlü isimin destek verdiği “Apartmanlar Okutuyor Süleymanpaşa’nın Filizleri Yetişiyor” projesi ile 10 ay boyunca ayda 200 TL verilen burstan yararlanan öğrenci sayısı 125’e ulaşırken burs sağlayan apartmanların girişine “Bu apartman bir öğrenciyi okutuyor” yazısı asılıyor.

‘FİLİZLERİ HEP BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ’
Süleymanpaşalı apartman sakinlerinin gösterdiği bu duyarlılığın tüm Türkiye’ye örnek olması temennisinde bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral konuyla ilgili olarak, “Projemizi, ekonomik nedenlerle öğrenim görmekte zorluk çeken öğrencilerimize katkıda bulunma düşüncesiyle başlattık. Halkımızın gösterdiği ilgiyle daha çok gencimize ulaşacak, Süleymanpaşa’nın filizlerini hep birlikte büyüteceğiz.’’ dedi.

Haber: Ekin Avcı