Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında Tekirdağ Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçı Ağı kurulmasına dair işbirliği protokolü imzalandı.

tekirdag%cc%86-depremleri-takip-edecek_1000x667

İMZALAR ATILDI
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında Tekirdağ Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçı Ağı kurulmasına dair işbirliği protokolü imzalandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın makamında gerçekleştirilen ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Doç. Dr. Gülüm Tanırcan’ın da hazır bulunduğu protokolü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Enstitü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener imzaladı.

ÜÇ BELEDİYE HİZMET BİNASINDA KURULACAK
Protokole göre Tekirdağ’da bulunan üç belediye hizmet binasında kurulacak olan Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçı Ağı’ndan alınacak veriler ve meydana gelen küçük ölçekli depremler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Anabilim dalı tarafından takip edilecek. 

Haber: Ekin Avcı