Uluslararası İş Dergisi Forbes’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği  “Yaşamak ve Çalışmak İçin En İyi Şehirler”  araştırmasında Tekirdağ, ideal kentler sıralamasında 4. sırada yer aldı.

tekirdag%cc%86-ideal-kentler-siralamasinda-4u%cc%88ncu%cc%88_1000x667

GEÇEN SENE 9’UNCU SIRADAYDI
Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu (URAK) ile Deloitte’nin birlikte hazırladığı “İller Arası Rekabetçilik Endeksi”ne dayanan araştırmanın devamı niteliğindeki çalışmada, Tekirdağ yılın sürpriz ismi olarak lanse edildi. “Nasıl bir kentte yaşamak istiyorsunuz?” sorusuna dayalı çalışmada geçen sene 9. sırada yer alan Tekirdağ, bu sene beş sıra birden kazanarak 4. sıraya yükseldi. Yazıda kent nüfusunun zenginliği ve alt yapı kalitesinin yanı sıra yaşanılabilirlik endeksindeki artıştan da bahsedildi. Sanayileşmedeki hızlı yükselişe de dikkat çeken Forbes Tekirdağ’ı, Türkiye’nin en çok göç alan ve nüfus artış hızı en yüksek ikinci kent olarak açıkladı.

‘HER ŞEY YAŞANABİLİR, MUTLU BİR TEKİRDAĞ İÇİN’
Yazıda listenin sürpriz kenti olarak bahsedilen Tekirdağ’ın birçok büyükşehiri geçerek İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra yer alması dikkat çekti. Forbes Dergisinin Ekim sayısında yer alan araştırma sonucu bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İki buçuk yıllık alt yapı çalışmalarının sonucunu aldık. Göreve başladığımız ilk günden itibaren yorulmadan, özveri ile süren istikrarlı çalışmalarımız başarıya ulaştı. Hayata geçirdiğimiz projeler sonrası Tekirdağ yeni çehresiyle, ‘Yaşamak ve Çalışmak İçin En İyi Şehirler’ sıralamasında 4. sıraya ulaştı. Yeni büyükşehir olmuş bir kent için büyük bir başarı elde ettik. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Her şey yaşanabilir, mutlu bir Tekirdağ için.” dedi.

Haber: Ekin Avcı