Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) eski Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’nın gazetelere verdiği beyanları eleştirdi. Tever açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

tever-kozuvayi-eles%cc%a7tirdi_1000x667

‘KAMUOYU OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR’
‘‘Süleyman Kozuva gazetelere verdiği beyanda, ÇTSO başkanlık seçimini 10-0 gibi net bir galibiyetle kazanığını, ezici bir üstünlükle bu göreve geldiğini ve ‘bazılarının yarası var, dolayısıyla bu tür karalamaların bu kişiler tarafından yaptırılmış olabileceğini düşünüyorum.’ diyerek, bir suçlamada bulunmuştur. O günkü tek rakibi ben olduğuma göre bu tip suçlamayı ve ne yapmaya çalıştığını, ÇTSO seçimleri yaklaştığı için kamuoyu oluşturmaya çalıştığını düşünüyorum. Benim şahsi olarak kimseyle alıp veremediğim yok. Çerkezköy’de 30 senelik iş adamı olarak iyi bir geçmişim var. Her türlü etkinliklerde ve sosyal faliyetlerde görevler almışımdır. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti’nde, yönetimlerde görev aldım. 12 Senelik ÇTSO geçmişim ve 4 sene başkanlık görevlerinde bulundum. Hayattaki bütün kavgam, haksızlıklar, adaletsizlikler, yapılan suistimallere karşı durduğum ve savaştığım içindir.’’

‘SORUŞTURMAYA UĞRAYANLAR DÜŞÜNSÜN’
‘‘Geçen oda seçimlerinde yanınızda duran sizlere yardım eden eski belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşları sizi destekleyerek seçimi kazandınız. Bu tip kuruluşlara kimlerin üye oldukları belli. Rahmetli Vali beyi niçin karıştırdıklarını anlayamadım. Rahmetli Vali Bey ile bende o dönemlerde çalışıyordum. Niçin bana böyle bir gruba girmemi teklif etmedi? Benim ailemin ve şirketimin hiçbir şekilde bu hainlerle bir ilişkisi olmadı ve olamaz. Bu konuda soruşturmaya uğrayanlar ve mallarına tedbir kararı konanlar düşünsün. Basın açıklamasının da gizli kapalı imalarda bulunarak, yaklaşan seçimlerde prim ve oy toplamaya yönelik hareketler olduğunu düşünüyorum.”

Haber: Ekin Avcı