tever mhpÇerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, 26 Mayıs’ta yapılacak olan ÇTSO seçimleri öncesi düzenlediği ziyaretler kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.
Çerkezköy Havadis- ÇTSO Seçimlerine kısa bir zaman kala seçimde aday olan gruplar ziyaretlerini sürdürüyor.
“HAYIRLI OLSUNA GELDİK”
Geçtiğimiz hafta yapılan MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Binasının açılışına, şehir dışında oldukları için katılamadıklarını belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever; “Açılışa tam kadro gelememiştik. Bizleri temsilen Mustafa Asbaş tek başına katılabilmişti. Bu nedenle hayırlı olsun demek için ziyarette bulunduk. Allah kolaylıklar versin ve yolunuzu açık etsin” dedi.
“SİYASİ PARTİLER TARAF OLUYORLAR”
ÇTSO’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi partilerin taraf olduklarını belirten Tever; “Siyasi partilerin, ÇTSO’da yapılacak olan seçimlerde alenen taraf olmasını doğru bulmuyorum” diye konuştu.
“MHP OLARAK TARAF DEĞİLİZ”
Tever’in siyasi partilere yönelik kurduğu cümleler üzerine açıklama yapan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel; “MHP olarak, ÇTSO’da yaşanan seçim sürecinde herhangi bir tarafa desteğimiz kesinlikle söz konusu değildir. Ticaret Odasında yapılacak olan seçimlerin siyasete alet edilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum. Biz MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak, seçime katılacak olan bütün adaylara başarılar diliyor, seçim sonucunun da Çerkezköy ve Bölge için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“HAFTA İÇİ İSTEDİK, OLMADI”
Seçimlerin hafta içi yapılmasını istediklerini fakat İlçe Seçim Kurulu’nun seçimlerin Pazar günü yapılmasına karar verdiğine değinen Tever; “Seçimlerin Pazar günü yapılacak olması, seçime katılım oranını neredeyse yüzde 50 oranında azaltacaktır. Oysa biz, geniş katılımlı, demokratik bir seçim olmasını arzu ediyorduk. Yine de İlçe Seçim Kurulu’nun kararına saygılıyız” şeklinde konuştu.
“MHP YÖNETİMİ’NDEN TEVER’E AİDAT ELEŞTİRİSİ”
Tever’in MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı ziyareti sırasında, MHP Yönetimi’nde yer alan Zeynel Abidin Gelen, Tever’e aidat konusunda eleştiride bulundu. ÇTSO’ya 300 TL civarında aidat borçlarının bulunduğunu, borçların gecikmesi nedeni ile Genel Sekreter Selma Uğurlu’nun kendilerini mahkemeye verdiğini ve borçlarının yaklaşık 3 katı artarak 900 TL’ye çıktığını belirten Zeynel Abidin Gelen; “Bizlere mahkeme ile ilgili bir tebligat bile yapılmadı. Bu durumdan ötürü mağdur olduk” dedi.
“AİDAT BORCUNU TAHSİL ETMEK ZORUNDAYIZ”
Zeynel Abidin Gelen’in eleştirilerine cevap veren Tever, ÇTSO olarak üye aidatlarını tahsil etmek zorunda olduklarını belirterek; “Odamıza kayıtlı olan üyelerin aidat borçlarını tahsil etmek, Devlet tarafından bizlere getirilmiş bir sorumluluktur. Tahsil edemediğimiz takdirde, Devlet bu borcu Yönetim Kurulu’ndan tahsil ediyor. Konu ile ilgili de sizlere muhakkak tebligat gönderilmiştir ancak tebligat size ulaşmamıştır” diye konuştu.