trafik 2Kapaklı Gazi İlkokulu proje eğitimleri kapsamında öğrencilerine trafik güvenliği hakkında seminer düzenledi. Öğrencilere yaya geçitlerini kullanma, servis araçlarında dikkat edilmesi gereken hususlar, trafik işaret ve levhaları ile trafikte geçiş üstünlüğü konularında bilgilendirmede bulunuldu.
Trafik haftası etkinlikleri kapsamında Kapaklı Gazi İlkokulu’nda öğrenciler için bilgilendirme semineri düzenlendi.

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ
Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü “Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında okullarda trafik eğitimi vermeye devam ediyor. Kapaklı Gazi İlkokulu proje eğitimleri kapsamında Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile yaptığı işbirliğiyle öğrencileri için okulun konferans salonunda seminer düzenledi. Önceki gün düzenlenen eğitim seminerinde Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Polis Memuru Sebahattin Yalçın, trafik kuralları hakkında öğrencilere slayt eşliğinde sunum gerçekleştirdi.
GÜVENLİK İÇİN EĞİTİM
Programın düzenlenmesinde katkısı olan Okul Müdür yardımcısı Cahit Nuri Koç, eğitimin trafik kulübü tarafından organize edildiğini ifade ederek, “okulumuzun dört çevresinde yollara çevrili olduğu için öğrencilerimizin okula dikkatli gidip gelmeleri açısından böyle bir eğitimi uygun gördük” diye konuştu. Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği personeli Polis Memuru Sebahattin Yalçın, Öğrencilere trafikte nasıl davranmaları gerektiği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri kullanma gibi konularda bilgiler Kazaların nedenlerini anlatan Yalçın, en çok kazalara neden olan dikkatsizlikler, sürücü ve yaya hatalarını da tek tek anlattı.
SUNUM SABAH VE ÖĞLEDEN SONRA YAPILDI
Polis Memuru Sebahattin Yalçın, slayt eşliğinde de öğrencilere, yaya geçidini nasıl kullanmaları gerektiği, servis araçlarına binme-inme ve araç içinde dikkat etmeleri gerekenler, trafik işaret ve levhaları, trafik ışıklarının anlamı ve geçiş üstünlüğü konusunda bilgilendirme de bulundu. Düzenlenen eğitim kapsamında ilk olarak sabah saat 11.00’da 3 adet anasınıfı, trafik kulübü öğrencileri ile 2., 3. ve 4.sınıf öğrencilerine seminer verilirken, öğleden sonra saat 15.00’da da 4 ana sınıfı ile 1.ve 2.sınıf öğrencilerine sunum gerçekleştirildi.