Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de başlayan ek tren seferinin tanıtılması ile ilgili olarak Kaymakamlık Makamı’nda bir toplantı gerçekleştirdi. Söz konusu toplantıya Çerkezköy Gar Şefi Mustafa Parapan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Veliköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Mayadağlı ve Yalıboyu Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Remzi Öztürk katıldı.

tren-seferleri-tanitim-toplantisi-osb-mu%cc%88du%cc%88rleri-ile-yapildi_1000x667

‘ÖNEMLİ BİR AVANTAJ’
Çerkezköy’ ün yoğun göç nedeni ile hızlı nüfus artış hızına sahip olduğunu söyleyen Kaymakam Kubilay, “Dünyada ve ülkemizde adından söz ettiren önemli markalar ilçemizde faaliyet göstermektedir. Yüzlerce fabrikaya ev sahipliği yapan ilçemizde fabrikaların ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacı çok yüksektir. Bu yönü ile konforlu, güvenilir ve tasarruflu yolculuk imkanı sunan trenler önemli bir sanayi kenti olan Çerkezköy için önemli bir avantajdır.” dedi.

‘MUTLAK SURETTE TANITMANIZI İSTİYORUM’
Başlayan tren seferlerinin kamuoyuna duyurulması noktasında afişlerin hazırlanması, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına ve fabrikalara ilanların dağıtılması için Gar Şefi Mustafa Parapan’a talimat veren Metin Kubilay, “Tren seferlerinin tekrar başlaması için 3 yıl boyunca yoğun mesai harcadık. 25 Temmuz itibari ile başlayan tren seferlerinde 31 Ekim itibari ile de ek bir sefer daha başladı. Ek seferin hareket saatleri; Halkalı’dan Kalkış 06.30, Çerkezköy’e Varış 08.07; Çerkezköy’den Kalkış 17.45, Halkalı’ya Varış 19.21 şeklindedir. Başlayan tren seferlerine hep beraber sahip çıkmak ve tanıtımını yapmak için toplantı düzenliyoruz. Organize Sanayi Bölge Müdürleri olarak sizlerin de bölgelerinizdeki fabrikalarda tren seferlerini mutlak surette tanıtmanızı istiyorum.” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ
Tren seferlerinin başlamasında ve vatandaşlarımıza duyurulmasında, yerel basının büyük katkıları olduğunu söyleyen Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de çalışmalarını sürdürmekte olan basın kuruluşları ile basın mensuplarına teşekkür etti.

Haber: Ekin Avcı