Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Çerkezköy Fevzi Paşa Mahallesi’nde Alevi yurttaşların evlerinin işaretlendiğine dair fotoğraflar yayımlandı. CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de konuyla ilgili fotoğrafları kendi sosyal medya hesabından ‘‘Çerkezköy’de Alevi yurttaşların yaşadığı evleri işaretleyip nefret suçunu işleyenler, provokasyonlarının amacına ulaşmaması için bulunmalıdır.’’ notuyla paylaştı.

utanc%cc%a7-tablosu

‘NEFRET SUÇU İŞLEYENLER BULUNMALIDIR’
Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Çerkezköy Fevzi Paşa Mahallesi’nde Alevi yurttaşların evlerinin işaretlendiğine dair yayımlanan fotoğrafların ardından, CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer konuyla ilgili fotoğrafları kendi sosyal medya hesabından ‘‘Çerkezköy’de Alevi yurttaşların yaşadığı evleri işaretleyip nefret suçunu işleyenler provokasyonlarının amacına ulaşmaması için bulunmalıdır.’’ notuyla paylaştı. Çerkezköy Fevzi Paşa Mahallesi’nde yaşayan bazı vatandaşlar da konuyla ilgili olarak ‘‘Daha önce hiç böyle bir şey yaşanmadı. Bu fotoğrafların doğru olduğuna inanmak istemiyoruz. Biz yıllardır aynı mahallede birlikte yaşayıp komşuluk eden insanlarız. Yaşananlar doğruysa çok üzülürüz.’’ dedi.

‘DÜĞÜNLERİMİZİ DE CENAZELERİMİZİ DE BERABER YAPTIK’
Yayımlanan fotoğrafların ardından açıklama yapan Kapaklı Erenler Cemevi Başkanı İrfan Duman, ‘‘Konuyla ilgili duyumlar alıyoruz ama açıkçası aldığımız duyumlara inanmıyoruz. Biz yıllardır Çerkezköy’de hep birlikte yaşayıp Çerkezköy’ün sosyal ve siyasal yaşamında birlikte rol aldık. Düğünlerimizi de cenazelerimizi de birlikte yaptık. Bugüne kadar da böyle bir durumla karşılaşmadık ve hep birlikte huzur içinde yaşadık. Fotoğrafların doğru olması bizi hem üzer hem de çok şaşırtır. Fakat biz bu durumun toplumda kaos yaratmaya çalışan provokatörler tarafından oluşturulmaya çalıştığını düşünüyoruz. Çerkezköy’de yaşayan hiçbir yurttaşın bir diğer yurttaşa böyle bir nefret besleyeceğine inanmıyorum.’’ diye konuştu.

EMNİYETİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
İddialara göre, Çerkezköy Fevzi Paşa Mahallesi’nde bulunan ve Alevi yurttaşların yaşadığı birkaç evi işaretleyip duvarlarına ‘‘ölüm’’ yazan provokatörler, işaretledikleri evleri özellikle güvenlik kamerası bulunmayan bölgelerden seçti. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürülüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre evleri işaretlenen yurttaşlar bu işaretlemeleri yapanların bulunması için şikayette bulundu. Emniyet güçlerinin konuyla ilgili çalışmaları ise devam ediyor.

Haber: Ekin Avcı