Tekirdağ’da Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bir vagonu raydan çıkarak devrildi, yaşanan kazada ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

Tekirdağ’da Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bir vagonu raydan çıkarak devrildi, yaşanan kazada ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

Kaza, Çorlu ile Muratlı arasındaki Sarılar Mahallesi mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin bir vagonu raydan çıkarak devrildi. Devrilen vagonda yaralılar olduğu belirtilirken olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

‘ÇOK SAYIDA YARALI VAR’

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan yaptığı açıklamada, “Tekirdağ Valisi Ceylan: “Çok sayıda yaralı var, arazi çamurlu, bölgeye araçlar giremiyor, paletli araçlar sevk ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu’dan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaza haberinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı telefonla aradı.

Kaza hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazada hayatlarını kaybedenlere başsağlığı diledi.

İSTANBUL’DAN KAZA BÖLGESİNE DESTEK

İstanbul Büyükşehir belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatıyla İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 7 araç ve 24 personel, tren kazasının yaşandığı bölgeye gönderildi. Öte yandan, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın da tren kazasının olduğu bölgeye gittiği öğrenildi.

ASKERİ HELİKOPTERLER GÖNDERİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Tekirdağ’daki tren kazasında yaralananların hastaneye sevklerini sağlamak için bölgeye askeri helikopterler gönderildi.