2014 yılında Fevzipaşa İlkokulu’nun yanına yapılan yeni binanın ortaokul olması için mahalle sakinleri imza toplamış ancak imzalar doğrultusunda olumlu karar çıkmamıştı. Bu karar üzerine yetkililer okulun arka alanında bulunan Memur Sokak üzerinde yeni bir okul binasının yapılacağı bilgisini vermişti. Yapılması planlanan okul binasının kamulaştırma işlemleri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından  tamamlandı. Ancak hala İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce okulun yapımı ile ilgili bir girişimde bulunulmadı.

vatandas%cc%a7-istedi-milli-eg%cc%86itim-yapmadi_1000x667
21 DERSLİKLİ OKUL YAPILACAKTI
İlgili dönemde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili olarak, “Yapılan görüşmeler sonucunda Fevzipaşa Mahallesi Memur Sokak’ta hazineye ait 4 bin 200 metrekarelik bir alan, kalan kısımda ise vatandaşa ait bir alan olduğu öğrenildi. Şu an itibariyle o alana 21 derslikli yeni bir okul düşünülüyor. Bu sayede bölgenin ihtiyacı karşılanacak ve herkes rahatlamış olacak. Toplamda 5 bin metrekarenin üzerinde bir alan var ama biz sadece hazineye ait olan alanı istiyoruz ve 21 derslikli okul için de 4 bin 200 metrekarelik alan bizlere yeter.” açıklamasında bulunmuştu.

OKUL İÇİN HERHANGİ BİR ADIM ATILMADI
Bahse konu alanın vatandaşa ait olan kısımında statik problemlerin çözüldüğü ve projenin sorunsuz bir şekilde ihaleye çıkma aşamasında olduğu öğrenilirken Kızılpınar’da bulunan spor sahası ile ilgili Belediye’nin o alanı düzenleyerek yeni bir saha yapma konusundaki teklifine tepki göstererek o alanın kendilerine ait olduğu ve oraya okul yapacakları açıklamasında bulunan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, önünde herhangi bir engel bulunmayan alanda, ihtiyaç yoğunluğuna rağmen okul yapımı için bir adım atmaması dikkat çekti.

Haber: Ekin Avcı