sanayi yoluYıllardır ‘bozuk’ olduğu gerekçesi ile vatandaşların tepkisini çeken Veliköy Sanayi Yolunda, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir’in girişimleri neticesinde asfaltlama çalışmalarına başlandı.
Çerkezköy Havadis- Yaklaşık 5 bin 300 metre uzunluğundaki Veliköy Sanayi Yolundaki asfaltlama çalışmalarının, 3 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.
“BAKAN YILDIRIM BİZZAT TALİMAT VERDİ”
Veliköy Sanayi Yolunun bozuk olduğu gerekçesiyle vatandaşların yıllardır sıkıntılar yaşadığını belirten Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir; “Geçtiğimiz yıl, Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile yapmış olduğumuz görüşmede, Sanayi yolunun durumunu kendisine izah etmiştik. Sayın Bakanımız da İl Özel İdaresi’ne bizzat talimat vererek yolun en kısa zamanda asfaltlanmasını istedi. Bakanımızın talimatı neticesinde Tekirdağ İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, Sanayi yolunun ihalesi yapıldı” dedi.
“3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”
Karayollarının denetiminde gerçekleşecek olan asfaltlama işi, yüklenici tarafından 3 ay gibi bir sürede tamamlanacağını belirten Belindir; “Sanayi Yolu, sonradan yapılan eklemeler ile birlikte yaklaşık 5 bin 300 metre uzunluğunda. İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale sonucunda asfalt işini Yol-Fen İnşaat firması aldı. Kış mevsiminden ötürü yolun yapımına başlanmadı. Havaların ısınması ile birlikte yüklenici firma çalışmalara başladı ve inşallah 3 ay içerisinde yol tamamlanacak” diye konuştu.
“YOLUN GENİŞLİĞİ 8 METRE OLACAK”
Yenilenecek olan Veliköy Sanayi yolu hakkında teknik bilgiler de veren başkan Belindir; “Yolun genişliği 8 metre olacak. Zeminde 40 santimetrelik BSK altyapı malzemesi kullanılacak. Alt yapı malzemesinin üzerine de 19 santimetre yüksekliğinde sıcak asfalt dökülecek” ifadelerini kullandı.
“BU YAZ GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ”
Yaz mevsiminde Veliköy ve Bölge halkına çok güzel hizmetler yapacaklarını belirten Başkan Belindir; “8 Mayıs tarihinde 4 kilometrelik Vatan Caddesinin asfalt ihalesini gerçekleştireceğiz. Hemen ardından uzun süredir yapmayı planladığımız Veliköy Meydanı için ihale yapacağız. Yapılacak olan bu güzel projelerin, bölgemize hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” şeklinde konuştu.