Veliköy Organize Sanayi Bölgesi yol yapım çalışmaları başladı. Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Veliköy OSB Bölge Müdürü Mustafa Mayadağlı ve Bölge Müdür yardımcısı Taner Özmen ile beraber çalışmaların yapıldığı bölgeye gelerek söz konusu çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında Bölge Müdürü Mustafa Mayadağlı’dan bilgi aldı.

vosb-yol-yapim-c%cc%a7alis%cc%a7malari-bas%cc%a7ladi_1000x667

‘BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU’
İncelemeleri hakkında konuşan Kaymakam Kubilay, “İlçemizin önemli Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nin imar yollarındaki sıkıntıların giderilmesi bizim için çok önemli bir konudur. Özellikle sanayicilerimiz, hassas ürün sevkiyatlarında sıkıntı yaşıyorlardı. Yolların tamamlanması ile sanayicimizin bu sıkıntıları giderilerek bozuk yollar nedeni ile oluşan olumsuz trafik koşulları da ortadan kalkacak.  Çalışmaların başlamasından çok memnunuz ve çalışmaları yakından takip ediyorum. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun.” dedi.

SICAK ASFALT KAPLANACAK
Yol yapım çalışmaları kapsamında, Sanayi Bulvarı’ndan başlayıp 30. Cadde, 26. Cadde, 1. Cadde ve Osman Uzun Caddesi’nde yaklaşık 3 buçuk kilometre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde yol yapılacak olup belirtilen yollarda önce kırılmış ve elenmiş ocak taşı malzemesinin finişerle serilmesi suretiyle plent-miks temel yapılarak, üzerine sıcak asfalt kaplama yapılacak. Kubilay son olarak, bu sürecin oluşmasındaki katkılarından dolayı Müteşebbis Heyet Başkanı Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’a ve tüm Müteşebbis Heyeti ile Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür etti.

Haber: Ekin Avcı