CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Madımak Katliamının 25. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


25 YIL ÖNCE MADIMAK OTELİ’NDE MASUMİYET YAKILDI
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Madımak Katliamının 25. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yüceer mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Madımak Katliamı, Dünya tarihinde insanlığı hedef alan en acımasız kıyımlardan biridir.  25 yıl önce bugün Madımak Oteli’nde insanlık yakıldı; masumiyet yakıldı. Bu katliam ben insanım diyen, insan olma onuru taşıyan herkesin içinde dinmeyecek bir acı ve hiç kapanmayacak bir yara bıraktı. Yakın tarihimizin en karanlık ve acı olaylarından bir olan Madımak’ın ateşi vicdanı olanların, adalete inananların yüreğinde yanmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz 25 yılda faillerinden ve azmettiricilerinden hesap sorulmamış olması, üstelik korunup kollanmaları ülkemizdeki cezasızlık kültürünün ve adaletsizliğin en iyi örneklerindendir.
MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
İnsanlığı, insanlarımızı bu bağnazlığa, bu yobazlığa tekrar kurban vermemek için o zihniyetle her alanda ve her koşulda, o zihniyet yeryüzünde barınacak yer bulamayana dek mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu bizim insanlığa olan borcumuzdur. Katliamlar, canlarımızı yok etse de, eşit, özgür, bağımsız ve demokratik bir ülkeye olan umudumuzu asla yok edemeyecektir. Sivas Katliamına sebep olan o zihniyeti lanetliyor, Madımak Oteli’nde yitirdiğimiz 33 insanımıza Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum.”