ihale-ünvVeliköy’e taşınması kesinleşen Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nun Veliköy’deki okul binası ihalesi yapıldı. 6 milyon 463 bin 525 liralık muhammen bedelle ihaleye çıkan okul binası yapım işi ihalesine, 2’si ortak girişim olmak üzere toplam 5 firma katıldı.
Çerkezköy Havadis- Geçtiğimiz yıl Veliköy’e taşınması kararlaştırılan Çerkezköy Meslek Yüksekokulu için yapılacak olan okul binası için ihale yapıldı.
İHALE PAZARTESİ GÜNÜ YAPILDI
Veliköy’e taşınacak olan Çerkezköy Meslek Yüksekokulu için yapılacak olan Okul Binası ihalesi, Pazartesi günü saat 14.00’te Veliköy Belediyesi’nde yapıldı. Veliköy Belediyesi İnşaat Mühendisi Sinan Türkoğlu’nun Komisyon Başkanlığında gerçekleşen ihalede, Elif Özer, Selami Karagöz, Cüneyt Salan ve Cüneyt Çalka da Komisyon Üyeliği için hazır bulundu.
5 FİRMA KATILDI
Pazartesi günü gerçekleşen ihaleye Orantı Mimarlık, Şentürk İnşaat, Cecebey İnşaat, Öz Safa-Bir Proje ortak girişimi ve Novatek-Akaş Yapı Ortak girişimi olmak üzere toplam 5 firma katılarak Okul Binası işi ihalesi için teklif verdi.
EN UYGUN TEKLİFİ ORANTI MİMARLIK VERDİ
İhalenin başlamasının ardından bir yandan firmaların teklif dosyaları ihale komisyon üyeleri tarafından kontrol edilirken, diğer yandan da Okul Binası yapımı işi için verdikleri fiyatlar okundu. 6 milyon 463 bin 525 liralık muhammen bedel ve 1 yıl süre ile ihaleye çıkan Okul Binası yapım işi ihalesine en uygun fiyatı, 4 milyon 322 bin TL ile Orantı Mimarlık firması verdi.
CECEBEY İNŞAAT 27 BİN TL İLE KAYBETTİ
Orantı Mimarlık firmasının 4 milyon 322 bin TL’lik teklifi ile aldığı ihaleyi, Çerkezköy’ün yeni Otogar İnşaatı yapım işini üstlenen Cecebey İnşaat firması 27 bin TL’lik farkla kaçırdı. Cecebey İnşaat Okul Binası yapım işi için 4 Milyon 349 bin TL teklif verirken, Şentürk İnşaat 5 milyon 140 bin TL, Öz Safa-Bir Proje ortak girişimi 8 milyon 740 bin TL, Novatek-Akaş Yapı Ortak girişimi ise 5 milyon 438 bin TL fiyat teklifi verdi.