Neredeyse yaptığı her açıklamada belediyenin borcu olduğunu ve kaynak yaratmak için çabaladıklarını ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in Belediye Başkanlığı maaşının yanı sıra, Belediye bünyesindeki 2 farklı şirketten 2 ayrı maaş daha aldığı iddia edildi

Gazete Havadis- Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in Belediye Başkanlığı maaşının yanı sıra Belediyeye bağlı iki farklı şirketten, iki ayrı maaş daha aldığı iddia edildi.

BELEDİYENİN İKİ ŞİRKETİ VAR
Bünyesinde çalıştırdığı personeli Kapaklı Belediyesi Personel A.Ş. üzerinden istihdam eden Kapaklı Belediyesi’nin, bu şirketin yanı sıra 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra açtığı Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş. olmak üzere toplam iki şirketi bulunuyor.

YENİ ŞİRKET ÇOK TARTIŞILDI
31 Mart Yerel Seçimlerini kazanarak Kapaklı Belediye Başkanı olan AKP’li Mustafa Çetin, yakın zaman önce Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş.’yi kurmuş ve şirkete Çorlu’dan Yönetim Kurulu Üyesi getirerek tepki çekmişti. Çorlulu siyasetçi İbrahim Halil Yerlioğlu’nu şirkete yönetim kurulu üyesi olarak atayan Çetin, Yerlioğlu’na çok güvendiğini ve Yerlioğlu’nun bu işi layıkıyla yerine getireceğini düşündüğünü söylemişti.

İKİ ŞİRKETİN DE YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Kapaklı Belediyesi Personel A.Ş. ve Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş. olmak üzere iki farklı şirketi olan Kapaklı Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Mustafa Çetin’in iki şirkete de kendisini Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadığı ve ‘huzur hakkı’ adı altında iki şirketten de ayrı ayrı maaş aldığı iddia edildi.