‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’ Kampanyası kapsamında okullara alınan sıralar sınıflara yerleştirilerek, sınıflara sıraların alınmasını sağlayan hayırseverlerin isimlerinin yazıldığı tabelalar asıldı. İlk etapta alınan sıralar Pakize Narin Anadolu Lisesi ve Raif Dinçkök Ortaokulu’ndaki sınıflara yerleştirilirken, tabelaların sınıflara asıldığı programa Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, okul müdürleri ve hayırsever vatandaşalar katıldı. Programda konuşan Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, yaklaşık 10 gündür devam eden kampanyada şu ana kadar toplam 1140 öğrencinin kullanabileceği sıraların temin edildiğini dile getirdi. Abban, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

‘KAMPANYAMIZIN İLK MEYVELERİ’
‘‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat kampanyamızın ilk meyvelerini bugün birlikte görüyoruz. Bence önce Sayın Vekilimizin eğitime verdiği destek ve katkılar için hem şahsım hem de ilçem adına kendisine teşekkür ediyorum. Çok iyi bildiğiniz gibi bu yıl ilk defa ilçemiz ÖSYM sınav merkezi oldu. Şu ana kadar aldığımız bilgilere göre 6 binin üzerinde öğrencimiz sınav merkezi olarak ilk tercihlerini Çerkezköy’den yana kullandı. Sınav koordinatörü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Can Bey ile yaptığımız görüşmelerde sıraların sınav için uygun olmadığını öğrendik. Sınavda kullanılan cevap kağıtları yırtılırsa optik okuyucular tarafından okunmuyor ve sınav geçersiz sayılıyor. Bu yüzden sıraların yenilenmesi gerektiğine karar verdik ve bu kampanyayı böylece başlatmış olduk.

‘EĞİTİME YAPILAN KATKI KUTSALDIR’
Kampanyamız başlayalı yaklaşık 10 gün oldu ve ilk tırımız bugün yüklendi. Bu yüzden çok sevinçliyiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de kampanyamıza destek verdi. Şu ana kadar 28 buçuk takım geldi. Bu takımlarla yaklaşık 1140 öğrenci yeni sıralarında eğitim-öğretime başlayacak. Üniversite sınavını da tabii ki bu yeni sıralarımızla yapacağız. Kampanyamız çok iyi gidiyor. Kampanyaya maddi ve manevi destek veren herkese, Vekilimiz Ayşe Doğan’a, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş’e, basın mensuplarına ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. İnşallah ikinci dönemde Kızılpınar Mahallemiz’deki okulları da rahatlatacağız. Aksi takdirde değil tekli öğretime geçmek 3’lü öğretime geçmek zorunda kalırız. Varlıkların en yücesi insandır ve insan eğitimine yapılan katkı da kutsaldır. Ben kampanyamıza katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür ediyorum ve öğrencilerimize yeni sıralarında başarılar diliyorum.’’

‘GELECEĞİMİZ ONLARA EMANET’
Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın ardından konuşan Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ise gerçekleştirdiği konuşmasında ‘‘Gençelere verdiğimiz değer çok önemli. Bizim geleceğimiz onlara emanet. Bunun için ne gerekiyorsa destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Haber: Ekin Avcı