meclisÇerkezköy Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında yapıldı. 25 gündem maddesinin görüşüldüğü oturumda birçok konu görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edilirken, Başkan Ertem’in okuduğu 2012 yılı faaliyet bülteni de oy birliği ile kabul edildi.

 

Çerkezköy Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.
MECLİS PAZARTESİ TOPLANDI
Çerkezköy Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı, Pazartesi günü saat 15.00’de Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından 2012 yılı faaliyet raporunun okunması için Başkan Ertem, Meclis Başkanlığı koltuğunu Meclis Başkanı Behçet Güven’e bıraktı. Behçet Güven Başkanlığında devam eden toplantıda Başkan Ertem, 57 sayfadan oluşan 2012 yılı faaliyet raporunu okudu. Ertem’in faaliyet raporunu okumasının ardından yapılan oylama sonucunda Çerkezköy Belediyesi 2012 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

ENCÜMEN  VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Denetim komisyon raporunun sunulmasının ardından encümen, bütçe, imar ve tarife komisyon üyelerinin seçimine geçildi. Belediye encümenliğine 15 oyla Demokrat Parti belediye meclis üyesi Aydın kırıklar seçilirken, CHP’li meclis üyesi Mehmet Yıldırım 9 oy aldı. Bütçe Komisyonu üyeliklerine Ak Parti grubundan Hasan İşcan ile Aynur Düzgünel, CHP Grubu’ndan Yüksel Sevil ile Bülent Uğraş, Demokrat Parti grubundan ise Ahmet Azcan seçildi. İmar Komisyon üyeliklerine AK Parti grubundan Vehbi Demirtaş ile Nuran Yeşil, CHP grubundan Mehmet Yıldırım ile Demet Eroğlu, Demokrat Parti grubundan Ahmet Avcı seçildi. Tarife Komisyonu’na AK Parti grubundan Behçet Güven ile Zafer Erdağ seçilirken CHP grubundan Halil Demirkıran ile Ziya Pekdoğan, Demokrat Parti grubundan ise Asuman Azak seçildi.

GÜNDEM MADDELERİ İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Belediye binası çatı katında hizmet gösteren THK ve Kızılay kurumlarının 100 TL kira ile mevcut yerlerinde devam etmesine karar verilirken Çerkezköy’de bulunan muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin satış talebine oy birliğiyle karar verildi. Gündem maddeleri arasında yer alan destek hizmetleri tarafından su borçlarının taksitlendirilmesi, gelir tarifesinin bazı maddelerinde değişiklik yapılması, yeni yapılan otogardaki dükkânların kiraya verilmesi, yeni yapılan engelli bakım merkezi altındaki dükkânların kiralanması ve satışı, Çerkezköy’de 147 bin 500 metre karelik alana sıcak asfalt dökülmesi ile ilgili maddeler Bütçe komisyonuna havale edildi.

İMAR KOMİSYONUNA 9 HAVALE
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 451 ada ve çevresi için hazırlanan imar planı değişikliği,  Ambardere mevkii 1388 ada ve 7 parsel çevresine ait imar planı değişikliği,  Ambardere mevkii 1285 ada ve çevresi için hazırlanan imar değişikliği, Gazi Mustafa kemal paşa mahallesi 1495, 1496 adalar için hazırlanan imar değişikliği, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 410 adaya ait imar planı değişikliği, İstasyon Mahallesi 271 ada ve 1 parselde imar değişikliği, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 970 ada 1 ve 2 nolu parseller için hazırlatılan imar değişikliği, tek katlı işyerlerinde uygulanacak yükseklikle ilgili maddeler ise İmar komisyonuna havale edildi.

ÇERKEZKÖY’E HAMAM TALEBİ
Vatandaşların Çerkezköy’e hamam yapılması yönünde daha önce kendisine çok kez talepte bulunduğunu belirten Başkan Ertem; “Bir işletmeci, Çerkezköy’de hamam yapılması için Belediyemize proje sundu. Biz de bu talebi Meclis gündemine taşıdık” dedi. Ertem konuşmasının ardından hamam konusu ile ilgili maddenin hem imar komisyonuna hem de bütçe komisyonuna havale edilmesini istedi. Son gündem maddesini olan Veliköy Islah OSB’nin talebinin ilgili komisyona havale edilmesinin ardından Çerkezköy Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi.