9.1 C
Çerkezköy
20 Ocak Perşembe, 2022
spot_img

2021’in son toplantısını yaptılar

Çerkezköy Belediye Meclisinin 2021 yılının aralık ayı toplantısı Meclis Başkan Vekili Cengiz Memiş başkanlığında yapılan iki oturum ile tamamlandı

Aralık ayı meclis toplantısının ilk oturumunda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 16.11.2021 gün ve 21621 sayılı dolu memur kadrolarında (15 adet kadroda) kadro derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 16.11.2021 gün ve 21619 sayılı ek protokol yapılabilmesi için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Tüm Yerel Sen Sendikası ile Belediye çalışanları için ek protokol yapma yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

HİSSE SATIŞLARI KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Meclis gündeminin 3. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 23.11.2021 gün ve 69 sayılı hesapların kamu hizmetine tahsisi hakkındaki müzekkeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25.11.2021 gün ve 104 sayılı Belediye hisseleri satışı görüşülerek 8 adet Belediye hissesinin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

ÖDÜLÜ ALMAK İÇİN YETKİ VERİLDİ

Gündemin sonuna ilave edilen Türkiye Belediyeler Birliğinin düzenlediği ilan ve reklam materyallerinin kent estetiğini geliştirecek şekilde düzenlenmesi ve tabelalarda Türkçe’nin güzel kullanılması yarışmasına Çerkezköy Belediyesinin ‘Emeğin kenti Çerkezköy’ projesi ile katıldığı ve para ödülü aldığı belirtilerek, bahse konu ödülün Çerkezköy Belediyesine verilmesi aşamasında iş birliği ve protokol imzalamak için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a yetki verilmesi görüşülerek Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.

2021 YILI TOPLANTILARI TAMAMLANDI

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Belediye Meclis toplantısına ara verilerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu toplanarak havale edilen 8 adet Belediye hissesinin satışını görüştü. İmar ve Bayındırlık Komisyonu toplantısının ardından Belediye Meclisinin aralık ayı toplantısının ikinci oturumu yapılarak, 8 adet Belediye hissesi satışı Komisyon görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Hisse satışlarının oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Çerkezköy Belediyesinin 2021 yılı meclis toplantıları tamamlandı. 2022 yılının ilk toplantısı 3 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’te yapılacak.

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar