10.1 C
Çerkezköy
6 Aralık Pazartesi, 2021
spot_img

5. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı başlıyor

Çerkezköy TSO ve paydaşlarının düzenlediği iş dünyasını bir araya getiren 5. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, 24 Ekim’de Çerkezköy’de açılıyor. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Fuar, 24 – 27 Ekim tarihleri arasında Çerkezköy Kapalı Pazar Yerinde açılacak

Trakya’nın ilk ve tek endüstriyel fuarı olma özelliğini taşıyan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın bu seneki açılış törenine TBMM Başkanı ve AKP Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Tekirdağ Milletvekilleri ile Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerinin idari ve mülki amirlerinin katılımı bekleniyor.

24-27 Ekim tarihlerinde misafirlerini ağırlayacak olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın ikinci gününde saat 15.00’te, Hema Endüstri A.Ş. “Nasıl Satın Alma Yapar” konulu sunum gerçekleştirecek. Fuarın üçüncü gününde ise saat 14.00’te Adres Patent firması tarafından “Markalaşma ve Patent” konulu sunum gerçekleşecek.

Fuarla ilgili Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

KOBİ’lerle büyük ölçekli firmalar buluşacak

“Bu yıl beşincisini gerçekleştirecek olduğumuz Çerkezköy Endüstriyel Fuarımız, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Belediyesi işbirliğinde düzenlenmektedir. İlki 2017 yılında gerçekleştirilen Çerkezköy Endüstriyel Fuarımıza ilk iki yıl 40 ila 50 firma katılım sağlarken üçüncü sene bu sayı iki katına çıkmış ve 100’e yakın firma katılım sağlamıştı. Geçen sene 2020 yılında pandemi sebebiyle sanal ortamda gerçekleştirdiğimiz fuarımızı bu sene yine stant katılımlı olarak gerçekleştireceğiz.

Fuarda bölgemizdeki KOBİ’lerimizin, büyük ölçekli firmalar ile buluşmaları ve iş birliği içerisinde olmalarına imkân sağlayacağı gibi büyük ölçekli firmalarımız için de bölgemizdeki yan sanayi sektörlerini tanımaları bakımından verimli bir ortam oluşmaktadır.

Çerkezköy Endüstriyel Fuarın’a demir çelikten makineye, mekanikten inşaat ve yapı malzemelerine, sağlıktan tekstile, otomotivden plastik ve kimyaya, yazılımdan gıdaya kadar hemen her sektörden çok sayıda firmamızın katılım sağlayacaklardır.

Resmi tören 25 Ekim 2021 Pazartesi günü

Geleneksel Beşinci Çerkezköy Endüstriyel Fuarının resmi açılış töreni 25 Ekim 2021 Pazartesi saat 11.00’de başlayacaktır. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kovuza’nın açılış konuşmasını gerçekleştireceği fuarın açılışına TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti – CHP ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekilleri, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak. Protokolde Tekirdağ Valisi, Çerkezköy – Kapaklı – Saray ilçesinin kaymakamları ve Belediye Başkanlarının da bulunacağı açılışa çok sayıda davetli ve iş insanı katılım sağlayacak.”

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar