Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile bir tebrik mesajı yayımladı. Kaymakam Abban, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘İLÇEYE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLIYORLAR’
‘‘Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasimizin gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Anayasamız ile güvence altına alınmış olan haberleşme hürriyeti çerçevesinde kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

‘ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ TEBRİK EDİYORUM’
Tüm bu hassasiyetlerle doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik yaparak görevlerini fedakarca yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımızın, basın yayın kuruluşlarının ve çalışanlarının 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.’’

Haber: Ekin Avcı