Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban tarafından her ay Çerkezköy’ün değişik mahallelerinde yapılan Halkla Buluşma Toplantısı bu ay Fevzipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Sayın Kaymakamımızın yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Fevzi Bayram, Çerkezköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nuray Koç, İlçe Yazı İşleri Müdür Vekili İsmail Gökdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘SORUNLARI DİNLEMEYE ÇALIŞIYORUZ’
Vatandaşların sorunlarını birinci ağızdan dinlemek, varsa çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulunmak için Halkla Buluşma Toplantısı gerçekleştirdiğini söyleyen Kaymakam Abban, “İlçemiz, yüksek nüfus artışına sahip, hızla gelişen önemli bir sanayi kentidir. İş olanaklarının fazla olması sebebi ile de ilçemizde her yıl yaklaşık 10 bin nüfus artmaktadır. Bu hızlı nüfus artışı da alt yapı yetersizliği, çarpık kentleşme, trafik, güvenlik, eğitim gibi problemleri beraberinde getirmektedir. Vatandaşlarımızın bu sorunlarını ortada bir engel olmadan ayaklarına kadar gelerek dinlemeye çalışıyoruz.” dedi.

GEREKENLERİN YAPILACAĞINI SÖYLEDİ
Söz konusu toplantıda, mahallede ortaokul eksikliği, yeni yapılan binalarda PTT altyapı sorunu, bazı sokaklardaki aydınlatma sorunu, bankalara ait ATM’lerin olmaması gibi sorunlar vatandaşlar tarafından dile getirildi. Vatandaşların görüş, dilek ve şikayetlerini dinleyerek not alan Abban, sorunların çözümü için gerekenlerin yapılacağını söyledi. Vatandaşlar, toplantıyı çok faydalı bulduklarını belirterek, “İlk defa bir Kaymakam mahallemize gelip sorunlarımızı dinledi. Kendisine ve daire amirlerine duyarlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dediler.

Haber: Ekin Avcı