13 Mart tarihinde Tekirdağ Valiliği önünden başlayacak ve 57. Alay’ın şehit olduğu Çanakkale’de sona erecek olan Geleneksel 57. Alay Yürüyüşü’ne Çerkezköy’den katılacak olan 5 temsilci Çerkezköy Belediyesi önünden uğurlandı.

ÇERKEZKÖY’DEN 5 TEMSİLCİ KATILIYOR
Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan 57. Alay Yürüyüşüne Çerkezköy’den 5 temsilci katılacak. 13 Mart Çarşamba günü Tekirdağ Valiliği önünden başlayacak olan yürüyüşe Çerkezköy’ü temsilen 57. Alay Yürüyüş Komitesi Çerkezköy Temsilcisi Mustafa Çiftçi, İhsan Engin, Bahtiyar Karakaş, Turan Yıldız ve Cemil Şenel katılacak.Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 13 Mart Çarşamba günü Tekirdağ’dan Çanakkale Şehitliği’ne yürüyecek olan 57. Alay kafilesine katılan Çerkezköy temsilcilerini Belediye Binası önünden uğurladı.

MİNNET BORCUMUZU HATIRLAYACAK VE HATIRLATACAĞIZ
“57. Alay ile birlikte geçmişimize ve tarihimize sahip çıkıyoruz” diyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “57. Alay’ın tarihi mücadeleye katmış olduğu hatıraları yeniden anımsamak ve atalarımızı minnetle anmak için gerçekleştirilen temsili yürüyüşü Çerkezköy olarak destekliyoruz. İnşallah ayaklar yere sağlam basacak. Bu önemli etkinliğe katılanlar, Çanakkale’ye kadar, şehitliklerimize kadar gidecekler. Biz de sizlerin sayesinde bu topraklara olan minnet borcumuzu bir kez daha hatırlayacak ve hatırlatacağız. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Akay daha sonra 57. Alay Çerkezköy Temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.