REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Akay: “Ben, Cumhuriyet Halk Partisi’nin evladıyım”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akay: “Ben, Cumhuriyet Halk Partisi’nin evladıyım”
93
24 Şubat 2020 - 16:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Tekirdağ 37. Olağan İl Kongresi Süleymanpaşa’daki Atatürk Spor Salonunda gerçekleşti. Şener Zeynel Saygın’ın başkan seçildiği kongreye, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşması damga vurdu

Gazete Havadis – Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Tekirdağ 37. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmayla gündeme oturdu

Sırasıyla CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ve CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu konuştu. Yağcıoğlu’nun ardından kürsüye gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, burada yapmış olduğu konuşmada dikkatleri üzerine topladı.

BAŞKAN AKAY’DAN SERT AÇIKLAMALAR

Kongreye, Çerkezköy Belediye Başkanı sıfatını ikinci kez elde eden biri olarak geldiğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Şunu ifade etmek istiyorum. Büyük CHP ailesinin bütün fertleri olarak bir aradayız. Derdimiz tasamız CHP’nin iktidarının nasıl gerçekleşeceği olmalıydı. 2014’te 12-0 yapan CHP’nin, 2019’da 4 belediyeyi nasıl kaybettiğini ve bu hataların nasıl yapıldığını konuşmamız lazımdı. Ancak birlik ve beraberlik nutukları atarak bu kürsüde konuşmaya çalışanlara, ayrılıkları, ayrışmaları konuşarak, ayrışmalardan uzak olalım diyerek ayrıştırmanın feriştahını yaparak bu kürsüden konuşanlara sesleniyorum. Bu çatı altında hiçbir zaman ayrılık nedir, ayrıcalık nedir bilmezdim. Bir tarihten sonra öğrendik bunları. Maalesef, birileri ‘CHP’yi nasıl iktidara getiririz, nasıl mücadele ederiz’ demek yerine ‘Ben CHP’den nasıl sebeplenirim? Kendime nasıl siyasi bir cephe elde ederim?’in çalışmasını yaptılar.” dedi.

‘BUYURUN GELİN’ DEDİĞİMİZDE HİÇ KİMSE GELMEDİ

O kişilerin, bazı sıfatları CHP üzerinde elde etmiş olduğuna değinen Başkan Akay, “Fakat bu gidiş doğru bir gidiş değil. Bugün burada CHP’nin Çerkezköy ilçesinde 15 bin farklardan 5 bin fark atarak yerel iktidarı kazanan bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Biz bunları Çerkezköy’deki emekçi örgütümüz ile yaptık. İktidarı kazıya kazıya elde ettik. Birlik, beraberlik, dayanışma nasıl sağlanır; bunları sağlayarak buralara geldik. Ayrışmaları, kavgaları bir kenara attık. Yüzde 50’nin üzerinde oy ile CHP’nin Çerkezköy’deki bayrağını dalgalandırdık. Şimdi bugün bu kürsüden konuşanlar ayrılıklardan, ayrışmalardan ‘neden öyle’ diyerek, isim vererek telaffuz edenlere sesleniyorum. 2014’te belediye başkanı oldum. 2019’da yeniden belediyle başkanı seçildim. 6 seçim geçirdim ve belediye başkanı olarak bütün çalışmalarda yer aldım. Belediye başkanı sıfatı ile milletvekili seçimlerinde bu birlikteliği sağladık. ‘Buyurun gelin’ dediğimizde hiç kimse gelmedi. Sorumluluğun esas sahipleri toplanamadı. Bu temeli, bu ayrıcalığı yapanlar, bu ayrıştırmayı bu parti içine sokanlar ‘o zaman neden böyle, şimdi neden böyle oldu’ diye kendilerini birilerinin sözcüsü ilan etmesin. Kim kimin manevi oğludur, kim kimin manevi babasıdır ben bilmem. Ben, Cumhuriyet Halk Partisi’nin evladıyım.

DİZAYNIN SAHİBİ 6AA TANE İL KONGRE DELEGESİ

Birileri bütün Tekirdağ’ı kendilerine göre dizayn etmeye kalkmasın. Dizaynın sahibi 600 tane il kongre delegesi. İster aday çıkartır, isteğini yazar. Hiç kimse delegenin özgür iradesi üzerinden konuşmaya çabalamasın. Yön vermeye çalışmalar, ‘benim dediğim olsun’ demeler Tekirdağ’da yerel seçimlerde kayıplara neden oldu. Bunları görmek zorundayız. Kapaklı, Süleymanpaşa, Marmaraereglisi ve Hayrabolu’yu kaybettik. Ben ayrışmaların ne olduğunu birilerinden öğrendim ancak o ayrıştırmaları yapmadım ve partideki herkesi birbirine yaklaştırmak için çalıştım. Kişilerin siyasi gelecek hesaplarını yapma adresi bu mikrofon değildir. Bir daha olmamısını temenni ediyorum. Bir tek yolumuz var. 2023’te CHP’nin iktidarı için beraber çalışmak ve ardından 2024’te 12-0’ı bir daha sağlamak.” ifadelerini kullandı.

DAKİKALARCA ALKIŞLANDI

Salonu dolduran yüzlerce partili, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmaları dakikalarca alkışladı.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

pendik escort