31 Mart Pazar günü yapılan Yerel Seçimlerde tekrar Çerkezköy Belediye Başkanı seçilen Vahap Akay, Cuma günü İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak, resmen göreve başladı.

 

Gazete Havadis- Çerkezköy İlçe Seçim Kurulu’na Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygün, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Meclis Üyeleri, eşi Güliz Akay, çocukları ve partililerle birlikte gelen Başkan Vahap Akay, mazbatasını Meclis Üyeleri ile birlikte aldıktan sonra beraberindeki heyet ile birlikte Çerkezköy Belediyesi önüne yürüdü.

2024’E HEP BERABER KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ
Burada toplanan Çerkezköy halkına seslenen Başkan Vahap Akay, “Omuzlarımıza yüklediğiniz, benim için tarihi bir sorumluluk olarak gördüğüm vazifemizi, yol arkadaşlarımla beraber birlikte el ele, yan yana, kol kola sizlerin inancını, güvenini boşa çıkarmamak için çok çalışarak, daha çok çalışarak 2024’e hep beraber kol kola yürüyeceğiz” dedi.

BELEDİYE ÖNÜNDEN TÖREN DÜZENLENDİ
Belediye önünde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından yeni seçilen Belediye Meclis Üyeleri vatandaşları selamladıktan sonra Başkan Vahap Akay kürsüye gelerek, bir teşekkür konuşması yaptı.

“Sevgili hemşerilerim, kıymetli yol arkadaşlarım. Beni bu yolda hiçbir zaman yalnız bırakmayan sevgili Çerkezköylü hemşerilerim. Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum, saygılar sunuyorum” diye sözlerine başlayan Başkan Vahap Akay, şunları söyledi:

YENİ BİR SAYFA AÇILDI, YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI
“Bugün bir gurur ve mutluluk günü. Bugün mazbatamızı yeniden alıp işin başına yeniden geçtiğimiz, başladığımız gün bugün. Bugün tüm Çerkezköy’e yeniden hizmet etme sevdası ile buluştuğumuz, yepyeni bir sayfanın açıldığı, yeni bir dönemin başladığı bir gün. Tüm Çerkezköy’ümüze bir kez daha hayırlı olsun.

2014’Ü HATIRLATTI
8 Nisan 2014’te yine burada, bu meydanda %41 ile seçilmiş bir kardeşinizdim. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, herkesin Belediye Başkanı olarak seçilmiş bir kardeşiniz olarak demiştim ki ‘Yakamdaki parti rozetini çıkarıyorum, bugünden itibaren herkesin Belediye Başkanı olacağım.’

%50’NİN ÜZERİNDE OY ALDIK
Ve o günden sonra 5 yıl boyunca herkese eşit davranan, adil davranan, tarafsız davranan bir Belediye Başkanı olmaya çalıştık çabaladık, bugünlere geldik. Bu defa yeniden tüm siyasi partilere gönül veren vatandaşlarımızın oyları ile bu defa %50’nin üzerinde bir oy oranı ile bu göreve yeniden geldik.

HERKESİ KUCAKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bugün, şimdi sorumluluğumuz daha ağır. Ancak bizi yine aynı heyecanla, aynı anlayışla herkesin Belediye Başkanı olmaya devam edeceğiz. Hiçbir ayrımız, gayrımız yok, olmayacak. Ayırmayan, ayrıştırmayan, herkesi sarıp sarmalayan, herkesi kucaklayan Belediye Başkanı olacağız.

EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN
Seçimler büyük bir mücadeleden sonra 31 Mart gecesi tarihi bir kalabalıkla, burada, bu meydanda mutlu bir şekilde sona erdi. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Şimdi bugün tüm Çerkezköy ile kucaklaşma zamanı. Hedeflerin peşinde koşma zamanı bugün. Şimdi birike birike, gönül birlikteliği ile buluştuğumuz annelerimle, abilerimle, ablalarımla kardeşlerimle kucaklaşarak, şimdi bunu daha da büyüterek Çerkezköy için daha fazla çalışma zamanı.

SİZLERE SIMSIKI SARILMAYA DEVAM EDECEĞİM
Koltuklar gelir geçer ancak bu süreçte birlikte büyüttüğümüz gönül birlikteliğimizi, sevgimizi, saygımızı, daha da büyütmek için ben sizlere sımsıkı sarılmaya devam edeceğim. Sizler de beni sımsıkı sarıp sarmalamaya devam edin tamam mı?

BENİM İÇİN TARİHİ BİR SORUMLULUK
Omuzlarımıza yüklediğiniz, benim için tarihi bir sorumluluk olarak gördüğüm vazifemizi, yol arkadaşlarımla beraber birlikte el ele, yan yana, kol kola sizlerin inancını, güvenini boşa çıkarmamak için çok çalışarak, daha çok çalışarak 2024’e hep beraber kol kola yürüyeceğiz. Tekirdağ’ın en hızlı nüfusu büyüyen Çerkezköy’ü daha da büyüterek, daha da güzelleştirerek hep birlikte hem Çerkezköy’e, hem Tekirdağ’a hizmet edeceğiz.

DERS ÇIKARTACAĞIZ
Çerkezköy Belediyesi olarak bugünden sonra hizmetle buluşarak geçirdiğimiz 5 yılda yaşadıklarımızdan, eksiklerimizden, hatalarımızdan, eleştirilerden ders çıkararak yeniden yapılanacağız. Bu çatı yeniden siyasetten uzak, objektif olması gereken odalara, kurumlara örnek olacak şekilde hizmet etmeye devam edecek.

GEREĞİNİ YAPACAĞIZ
Biz bu konuda tüm hassasiyetimizi tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber koruyacağız. Bu konuda eksiği olan arkadaşlarımız varsa bunu değerlendireceğiz ve gereğini yapacağız. Derdimiz de, tasamız da, sevdamız da yeniden Çerkezköy olmaya devam edecek.

6 AY PLANLAMA SÜRECİ OLACAK
Altı ay planlama sürecinden sonra hızla daha fazla nasıl hizmet edebiliriz, hedeflerimizi nasıl yerine getiririz sadece ve sadece bunları düşüneceğiz. Bize inanan, bize güvenen, bize oy veren, vermeyen herkes için, Çerkezköy için yeniden yola koyulacağız.

ÇERKEZKÖY’ÜN GELECEĞİ VAR MÜCADELEMİZİN TEMELİNDE
Yine yol arkadaşlarımızla, tüm Meclis Üyelerimizle, muhtarlarımızla, kurumlarımızla iş birliği içerisinde olacağız. Mücadelemizin temelinde Çerkezköy’ün çocukları, gençleri yani mücadelemizin temelinde Çerkezköy’ün geleceği var olacak. Bu sebeple birilerinin menfaati için değil Çerkezköy’ün menfaati için çalışacağız. Birilerini mutlu etmek için değil, Çerkezköy’ün çocuklarını, gençlerini, geleceğini mutlu etmek için mücadele edeceğiz.

KİMSEYE PAPUÇ BIRAKMAYACAĞIZ
5 yılda kurduğumuz gönül birlikteliğini daha da pekiştirmek için, daha da büyütmek için karış karış Çerkezköy’ü gezmeye devam edeceğiz. Çerkezköy birlikteliğine destek olacak, katkı koyacak herkese kapımız da, gönlümüz de sonuna kadar açık olacak. Kirli oyunlarla, tezgahlarla bizleri yolumuzdan çevirmeye çalışanlar ile olan mücadelemiz devam edecek. Hiç kimseye pabuç bırakmayacağız.

DAHA ÇOK YOL YÜRÜYECEĞİZ
Sizlerden aldığım güçle hiçbir şeye pabuç bırakmadan yolumuza devam edeceğiz. Gücünü sadece ve sadece milletinden alan yani sizlerden alan bir kardeşinizim. O yüzden gücümüzün de, kuvvetimizin de, nefesimizin de sebebi sizlersiniz. Sizde bu birliktelik var oldukça, siz de bu mangal gibi bu yürek var oldukça bana inanın sizlerle beraber daha çok yol yürüyeceğiz. Allah hepimizin yolunu açık etsin.
ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL HAYIRLAR GETİRSİN
Bu 5 yıl Çerkezköy’ümüze hayırlar getirsin, uğurlar getirsin. Allah bu yolda hiçbirimizi mahcup etmesin. Bu duygularla, bu düşüncelerle beni 5 yılda meydanlarda, sokaklarda yalnız bırakmayan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha güzel günler göreceğiz demiştim. Şimdi o güzel günleri, hedefleri, Çerkezköy’ün geleceğini sizlerle beraber yan yana kuracağız, kol kola kuracağız. El ele vereceğiz ve güzel günlere kavuşacağız.

 

Ben bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum, sevgilerimi sunuyorum, saygılarımı sunuyorum. Muhabbetlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum.”

 

Konuşmaların tamamlanması ile birlikte yapılan duanın ardından Başkan Vahap Akay, ikinci 5 yıllık hizmet dönemi için Çerkezköy Belediyesi’ne girerek göreve başladı ve tebrikleri kabul etti.