Çerkezköy Belediyesi tarafından bu yıl 17 branşta düzenlenen Yaz Spor Okullarının 2. dönemi devam ediyor. Yaz Spor Okullarının 2. döneminde eğitim gören çocukları ziyaret eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz ve 9 Ağustos Cuma günü sona erecek olan Yaz Spor Okullarımıza toplam 1600 yavrumuz katılıyor” dedi

1600 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR
Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okullarında eğitim gören çocukları ziyaret eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl 18 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza toplam 1600 öğrencimiz kayıt yaptırdı. 1 Temmuz’da başlayan Yaz Spor Okulumuzun ilk dönemi 19 Temmuz’da sona erdi. İkinci dönemi ise 22 Temmuz’da başlayıp, 9 Ağustos tarihinde sona erecek” açıklamasını yaptı.

17 AYRI BRANŞ
Yaz Spor Okullarında konusunda uzman eğitmenlerin 17 branşta eğitim verdiğini belirten Başkan Akay, “Yaz Spor Okullarında Voleybol, Futbol, İşaret Dili, Basketbol, Judo, Masa Tenisi, Halk Oyunu, Çocuk Korosu, Bilgisayar (Yalnızca Kızılpınar’da), Taekwondo, Geleneksel Çocuk Oyunları (4-6 Yaş Arası), Kort Tenis, İngilizce, Satranç, Okçuluk, Bağlama ve Gitar Kursları verilecek.  Okçuluk kursu 1. Dönem ortaokul (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar), ikinci dönem ise lise (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) için açılacak. Bilgisayar kursu dışındaki tüm kursların eğitimleri ilçe merkezimizde (29 Ekim Spor Kompleksi, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi); Bilgisayar Kursumuz ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde veriliyor” dedi.

ÖĞRENCİLER SERVİSLER İLE TAŞINIYOR
Yaz Spor Okuluna katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp getirildiğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çocuklarımızın yaz tatilinde sportif aktivite yapmalarını sağlamak, zamanlarını iyi değerlendirmek, yeni arkadaşlar edinmelerine katkıda bulunmak amacı ile düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza katılan tüm yavrularımıza, velilerine ve eğitim veren değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.