Kapaklı’da Cumhur İttifakı adı altında AKP’nin Belediye Meclis Üyesi olarak meclise giren Feyzullah Yorulmaz, Emrah Sevinç ve Serkan Genç, istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne döndü.

 

Gazete Havadis- Kapaklı’da Cumhur İttifakı adı altında AKP’nin Belediye Meclis Üyesi olarak meclise giren Feyzullah Yorulmaz, Emrah Sevinç ve Serkan Genç, istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne döndü.

AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı adı altında yerel seçime gitmiş ve MHP’den 3 isim AKP Kapaklı Belediye Meclis Üyesi listesinde yer bulmuştu. Yerel seçimlerde AKP’nin Kapaklı’da seçimi kazanmasının ardından MHP’li üç isim meclise girmişti. AKP listesinden meclise seçilen Feyzullah Yorulmaz, Emrah Sevinç ve Serkan Genç, istifa ederek partisine geri döndü.
MHP’NİN MECLİS ÜYESİ OLARAK DEVAM EDECEKLER

MHP kontenjanında listelere dahil olan Feyzullah Yorulmaz, Emrah Sevinç ve Serkan Genç AK Parti grubundan istifa ederek MHP’yi temsilen mecliste bulunacak. Konuyla ilgili partiden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; ‘’Yurt genelinde gerçekleşen 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Kapaklı’da Cumhur İttifakı Adalet ve Kalkınma Partisi adı altında seçimlere girmiş, yapılan ortak listeden AK Partili olarak Kapaklı Belediye Meclisi’ne giren 3 partili arkadaşımız Feyzullah Yorulmaz, Emrah Sevinç ve Serkan Genç Ak Parti grubundan istifa etmiştir. Bundan sonraki süre zarfında gerçekleşecek olan belediye meclis toplantılarına Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsilen belediye meclis üyelik görevlerini sürdüreceklerdir. Her ne kadar Cumhur İttifakı yerelde iktidar olsa da, Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı Belediyesi’nde “Denge ve denetleme” görevini üstlenmiştir.’’