Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) ile Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ortaklaşa “Trakya Vizyon Paneli” düzenlendi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katılımı ile düzenlenen panel, Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

KONUKLARA BİLGİLER VERİLDİ
Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) ile Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ortaklaşa “Trakya Vizyon Paneli” düzenlendi. TRAKYAKENT’e üye Belediye Başkanları’nın katıldığı panele panelist olarak katılan Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Avukat Güneş Gürseler “Çevre Politikaları”, Yazar Hasan Özgen “Kültür Mirası” Kent Plancısı A. Faruk Göksu da “Stratejik Planlama” konularında katılanlara bilgiler verdi.

‘GÜVENLİ VE MUTLU BİR TEKİRDAĞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’
Panelde açılış konuşması yapan, Trakya Vizyon Paneli yapılacağını öğrenince çok sevindiğini ve destek verdiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TRAKYAKENT Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın 5 vizyonuyla ilgili bilgiler vererek “Bu işe çok önem veriyorum. Daha önce de söyledim, 5 vizyonumuz var. Yakında ihale edeceğiz, Türkiye’nin 2. Büyük et kombinasını Malkara’ya yapıyoruz. Bu da hayvancılığımızın kalkınmasına katkı sağlayacak. Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımlarıyla, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanılabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ için çalışıyoruz.” dedi.

Haber: Ekin Avcı