7.1 C
Çerkezköy
20 Ocak Perşembe, 2022
spot_img

Albayrak’tan ‘Engelliler Günü’ mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“3 Aralık günü, Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmiştir.

En büyük engel, sevgisizlik ve önyargılı olmaktır. Engellilerimiz, imkân sağlandığı takdirde iş dünyasında, toplumsal yaşamda, sporda, sanatta, siyasette önemli başarılara imza atmaktadırlar. Engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak, fırsat eşitliği sağlamak ve onların hayata sımsıkı bağlanmalarını sağlamak toplumsal sorumluluğumuzdur.

Engelli bireylerimize eğitim, sağlık, ulaşım hizmetlerinin sunulması, istihdam edilmeleri ve toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması sosyal devlet anlayışının bir gereğidir.

Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğu gerçeğinden hareketle engelli vatandaşlarımızın sorunlarına kalıcı çözümler üretme konusunda devletimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve toplumumuza önemli görevler düşmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da engelli bireylerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığımızı daha da güçlendirmesi ümidiyle, engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.”

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar