REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Andımıza red veren AKP ama MHP grubu Akay’a tepkili

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Andımıza red veren AKP ama MHP grubu Akay’a tepkili
1.644
11 Ekim 2019 - 9:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Belediyesi Eylül ayı olağan Meclis Toplantısında oylanan ve AKP grubunun red vermesine rağmen CHP Grubunun oylarıyla kabul edilen ‘Çerkezköy’deki bir parka Andımız’ın yazarı Reşit Galip’in adının verilmesi’ maddesi, Vahap Akay’la MHP grubunu karşı karşıya getirdi. MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve Meclis Üyeleri Koray Önsel ile Habip Çelik, yaptıkları yazılı basın açıklamasında oylamada red oyu kullanan AKP grubuna tepki göstermezken, ‘MHP grubu burada olsaydı düşünceleri ne olurdu?’ diye soran Vahap Akay’a tepki gösterdiler.

Gazete Havadis- MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve Meclis Üyeleri Koray Önsel ile Habip Çelik, Andımız yazarı Reşit Galip’in adının Çerkezköy’deki bir parka verilmesine karşı çıkan AKP’li Meclis Üyeleri yerine, konuyu Meclise taşıyan Vahap Akay’a tepki gösterdi.

AYDENİZ SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili sosyal medyadan yazılı bir açıklama yapan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Kamuoyunun Dikkatine!

Kıymetli Çerkezköy lü hemşehrilerimiz. 7 Ekim Pazartesi günü yapılan Çerkezköy Belediyesi Ekim Ayı meclis toplantısının 2. Oturumuna MHP genel başkan yardımcımız Yaşar Yıldırım ve Myk üyelerimizin katılımıyla Tekirdağ da yapmış olduğumuz istişare toplantısından dolayı MHP meclis üyelerimiz Sn. Koray Önsel ve Sn. Habip Çelik katılamamışlardır . Meclis toplantısında Çerkezköy deki bir parka andımızın yazarı Reşit Galip ‘in isminin konulması oylanmıştır. Oylama sonrası belediye başkanamız Sn. Vahap Akay “Mhp meclis üyeleri burda olsaydı düşünceleri ne olurdu acaba merak ediyorum “ şeklinde bir ifade kullanmışlardır.

Buradan kamuoyuna duyurmak isterizki Milliyetçi Ülkücü Hareketin mensuplarının andımız konusundaki hassasiyeti tüm çevrelerce malumdur. Tabiki meclis üyelerimiz katılsaydı EVET oyu kullanacaklardı.

Böyle Milli konularda kimsenin Ülkücülerin fikrini merak etmesine gerek yoktur. Bizler hareketimizin varolduğu günden beri eğriye eğri doğruya doğru demekten çekinmeyen bir hareketin mensuplarıyız. Böylesi hassas konularda merakı olan tüm vatandaşlarımızın güneydoğuda Atatürk heykellerini yakıp yıkanlarada sessiz kalmamalarını ümid ediyoruz. Ve diyoruzki;

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

 

ÖNSEL VE ÇELİK’TEN ORTAK AÇIKLAMA

Aydeniz’in açıklamasının yanı sıra MHP Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri Koray Önsel ve Habip Çelik de sosyal medyadan ortak bir açıklama yaparak Çerkezköy Belediye Başkanı Akay’a şu ifadelerle tepki gösterdiler;

Kıymetli hemşerilerim,

Çerkezköy Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı 2. oturumuna MHP meclis üyeleri olarak; MHP Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yaşar YILDIRIM, MYK üyelerimiz Sayın Volkan DUDU ve Sayın Çağrı ACI’nın katılımlarıyla gerçekleşen istişare toplantısı sebebiyle katılamadık.

Meclis toplantısında Çerkezköy’de yer alan bir parka Andımız’ın yazarı Dr. Reşit GALİP’in isminin verilmesi ile ilgili dilekçenin oylanması sonucunda; Çerkezköy Belediye Başkanı Sayın Vahap AKAY, MHP grubunun üyelerinin kararını merak ettiklerini ve açıklama istediğini dile getirmiştir.

Meraklarını gidermek adına buradan cevap veriyoruz.

Milliyetçi Ülkücü hareketin bu konudaki hassasiyeti herkesçe malumdur. Eğer o toplantıda bulunmuş olsaydık kararımız kabul yönünde olacaktı. Vatan, millet, bayrak, ezan konularında hiç kimse bizimle oyun oynamaya, bizi test etmeye kalkışmasın. Cumhuriyet ve Atatürk bizim kırmızı çizgimizdir. Kaldı ki Andımız da Türk milletinin ruh kökünden doğmuş, gelecek kuşakları aynı hissiyat, aynı heves, aynı hedef etrafında buluşturmayı baz ve esas almıştır. Dün ne söylediysek bugün de aynısını söylüyoruz. Biz yanlışa yanlış, doğruya doğru deriz. Rabbim bizi doğru bildiğimizi söylemekten ayırmasın.

Allah’a şükürler olsun ki; koltuk uğruna terör sevicileriyle dirsek temasında bulunan değil, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.” diyen bir lidere sahibiz. Saygıdeğer Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin şahsında MHP kadroları olarak biz ülkücüler, devletimiz ve milletimiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.

Bu duygu ve düşüncelerle “Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!” diyerek tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Barış Pınarı Harekatında görev alan tüm kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MHP Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri

Koray ÖNSEL – Habip ÇELİK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.