25.1 C
Çerkezköy
27 Eylül Pazartesi, 2021
spot_img

Anketten Mandalı çıktı ama…

New Mind İnternational isimli bağımsız araştırma firması tarafından Kapaklı’da yapılan ve sadece Ak Partili Belediye Başkan aday adaylarının isimlerinin yer aldığı ‘2014 Yerel Seçimleri Kapaklı Siyasi Eğilim Araştırması’nın sonuçları belli olurken, anket sonuçlarına yalnızca Çerkezköy Havadis Gazetesi ulaştı. Merkez, Mahalleler ve köyler olmak üzere toplam 1460 kişi üzerinde yapılan ankette oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Ankete katılan toplam 1460 kişiye yöneltilen ‘İlçenizde gelecek dönem kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz?’ sorusuna, ankette ismi yer almamasına rağmen yüzde 51,2’lik kesim ‘İrfan Mandalı’ cevabını verirken, Mandalı’ya en yakın isim ise yüzde 19,8’lik oranla Ak Partili Belediye Başkan aday adayı Mustafa Çetin oldu. Anketin bir diğer çarpıcı sonucu ise vatandaşların Belediyeyi yönetecek olan Siyasi Parti ile ilgili soruya verdikleri cevap oldu. ‘Oy vereceğiniz adayın hangi Siyasi Partiden olmasını istersiniz?’ sorusuna vatandaşların yüzde 45,8’i Ak Parti cevabını verirken, CHP ise 26,7 oranınıyla Ak Parti’ye en yakın Siyasi Parti oldu.
manşetÇerkezköy Havadis- 2014 Mart’ında yapılacak olan Yerel Seçimler nedeniyle Bağımsız bir araştırma firması tarafından Kapaklı’da yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
ANKETTE 5 İSİM YER ALDI
New Mind İnernational araştırma şirketi tarafından yapılan ‘2014 Yerel Seçimleri Kapaklı Siyasi Eğilim Araştırması’nın sonuçları belli olurken, firma yetkilileri anketi kimin yaptırdığı konusunda bilgi vermedi. 1460 kişi üzerinde yapılan ankette Ak Parti’li Belediye Başkan aday adaylarından Mustafa Çetin, Ömer Karadeniz, İrfan Demir, Akın Yılmaz ve Recep Bıyık olmak üzere toplam 5 isim yer aldı.
İSMİ OLMAMASINA RAĞMEN BİRİNCİ ÇIKTI
Ankete katılan toplam 1460 kişiye yöneltilen ‘İlçenizde gelecek dönem kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz?’ sorusuna, ankette ismi yer almamasına rağmen yüzde 51,2’lik kesim ‘İrfan Mandalı’ cevabını verirken, Mandalı’ya en yakın isim ise yüzde 19,8’lik oranla Ak Partili Belediye Başkan aday adayı Mustafa Çetin oldu. Ak Parti’nin diğer isimlerinden Ömer Karadeniz toplam oyların yüzde 10,8’ini alırken, İrfan Demir yüzde 6,2, Akın Yılmaz 4,5 Recep Bıyık ise yüzde 1,2 oy aldı. Ayrıca ankete katılan vatandaşların yüzde 1,4’ü Özkan Yücel, 1,1’i ise Nedim Yılancı cevabını verdi.
ADAYLAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELER SORULDU
Ankette ayrıca vatandaşlara Ak Partili 5 aday hakkındaki düşünceleri de tek tek soruldu. Anket sonuçlarına göre vatandaşların yüzde 7,8’i İrfan Demir’i beğendiklerini ve kesinlikle oy veririm dedikleri gözlenirken, yüzde 14,1’i ise belki oy veririm cevabını verdi. Geriye kalan yüzde 78’lik kesim ise İrfan Demir’e kesinlikle oy vermem dedi. Aynı soru Mustafa Çetin için yöneltildiğinde ise vatandaşların yüzde 22,4’ünün Mustafa Çetin’i beğendiklerini ve kesinlikle oy veririm dedikleri gözlenirken, yüzde 16,5’i ise belki oy veririm şeklinde görüş bildirmiş. Mustafa Çetin’e oy vermem diyenlerin oranı ise yüzde 61,1 olarak kayıtlara geçmiş. Ankete katılan vatandaşların yüzde 12,7’si Ömer Karadeniz’e kesinlikle oy veririm derken, yüzde 13,4’ü belki oy veririm cevabını vermiş. Yüzde 74’lük bir kesim ise Ömer Karadeniz’e kesinlikle oy vermem diye cevap vermiş. Vatandaşlara Akın Yılmaz sorulduğunda ise yüzde 5,4’ü kesinlikle oy veririm, yüzde 15,1’i belki oy veririm cevabını vermiş. Yüzde 79,4’lük bir kesim ise Akın Yılmaz’a kesinlikle oy vermeyeceğini belirtmiş. Vatandaşlar Ak Parti’nin sürpriz ismi Recep Bıyık için ise yüzde 2,4 oranında kesinlikle oy veririm, yüzde 10,5 oranında belki oy veririm, yüzde 87,1 oranında ise kesinlikle oy vermem cevabını vermiş.
VATANDAŞ AK PARTİ’Yİ İSTİYOR
Anketin bir diğer çarpıcı sonucu ise vatandaşların Belediyeyi yönetecek olan Siyasi Parti ile ilgili soruya verdikleri cevap oldu. ‘Oy vereceğiniz adayın hangi Siyasi Partiden olmasını istersiniz?’ sorusuna vatandaşların yüzde 45,8’i Ak Parti cevabını verirken, CHP ise 26,7 oranınıyla Ak Parti’ye en yakın Siyasi Parti oldu. CHP’yi yüzde 9,6 ile Demokrat Parti takip ederken MHP yüzde 8,4 ile dördüncü sırada yer aldı. Yüzde 19,4’lük bir kesim ise tercihini diğer partilerden yana kullanmış.PDF olarak görüntülemek ve indirmek için tıklayınız…

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar