ahmet korkmazÇerkezköy Havadis- Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, haftalık basın toplantısında Tuzlaspor – Çerkezköyspor karşılaşmasını değerlendirdi.  Tuzlaspor öncesi tüm gözlerin üzerlerinde olduğunu ve yoğun stres yaşadıklarını ifade eden Korkmaz, “Allaha şükür hiçbir şaibeye izin vermeden aslanlar gibi mücadele ederek karşılaşmadan 1 puanla ayrılmayı başardık. Üçüncü lige çıkan takımın oynadığı futbol ile düşmemek için oynayan takımın futbolunu herkes seyretmiş oldu” dedi.

 “ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARADILAR”

Çerkezköyspor Kulüp Başkanı Ahmet Korkmaz, dün düzenlediği basın toplantısında Tuzlaspor karşılaşmasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Kulüp Menajeri Ergun Uncuoğullarından’ın da hazır bulunduğu toplantı saat 11.00’da başlarken, haftalardır merakla beklenen Tuzlaspor karşılaşmasının geride kaldığını belirterek, “Bu hafta Tuzlaspor karşılaşmasında tüm gözler üzerimizdeydi ve herkes öküz altında buzağı aramaya çalıştı. Bizlerde hem takım hem de kulüp olarak stres altındaydık. Allaha şükür hiçbir şaibeye izin vermeden aslanlar gibi mücadele ederek karşılaşmadan 1 puanla ayrılmayı başardık” dedi.

“TAKIMIMIZ GERÇEK GÜCÜNÜ GÖSTERDİ”

Galibiyeti kaçırdıkları için üzgün olduklarını ifade eden Korkmaz, “Takımımızın gerçek gücü buydu ve buda bu karşılaşmada geçte olsan ortaya çıktı. Üçüncü lige çıkan takımın oynadığı futbol ile düşmemek için oynayan takımın futbolunu herkes seyretmiş oldu. Bu karşılaşmada başta futbolcu arkadaşlarımı sergiledikleri üstün mücadeleden dolayı ve bizleri hiçbir zan altında bırakmadıkları için hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Üstlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiler. Tribünleri hınca hınç dolduran ve maç boyunca susmadan bizleri destekleyen taraftarlarımıza da kulübümüz ve Çerkezköy adına yürekten teşekkür ediyorum. Kalan maçlarda ve son oynayacağımız final maçında da aynı coşkuyla bizlere destek olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“HERKESTEN DAHA FAZLA ÇERKEZKÖYLÜ VE TRAKYALIYIM”

Karşılaşmayı izlemeye gelen Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak’a da kendilerini önemli olan karşılaşmada yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Ahmet Korkmaz, “Bu haftadan sonra 3.lige çıkacak takım hemen hemen beli olmuş oldu. Bizim bu hafta Tuzlaspor’dan puan almamıza rağmen, Tekirdağ’ın da Edirne Gençlikspor karşısında puan kaybetmesi Tuzlaspor takımına avantaj sağlamış oldu. Buradaki Tekirdağ maçında üzücü olaylar yaşanmış, beni de Tekirdağ ve Trakya düşmanı ilan etmişlerdi. Tekirdağ’da oynanan karşılaşmada da kendisini bilmez kişiler çirkin söylemlerde bulunmuşlardı. Bu olayları sineye çektim ve asla kin beslemedim. Kimse unutmasın ki ben herkesten daha fazla Çerkezköylü ve Trakyalıyım. Bunun ispatı da 3 sezondur gecemi gündüzüme katıp, maddi manevi yıpranıp Çerkezköyspor için mücadele etmemdir” açıklamasında bulundu.

“TÜM SÖYLENTİLERE CEVABI FUTBOLCULARIMIZ VERDİ”

İçinde Trakya düşmanlığı olsa Erzurumspor’a hizmet edeceğini kaydeden Korkmaz,  şöyle devam etti; “Bu haftaki maçlardan sonra kimin Trakya dostu ve düşmanı olduğu ortaya çıkmış oldu. Sözüm ona Trakya’dan bir kulüp başkanı oynadığımız bir maçta Trakya takımları birbirine destek olmalı, Trakya’dan bir takımın 3.lige çıkması gerektiğini söylemesi, üçüncü lige biz çıkamazsak bile Tekirdağ çıksın demesi yalnızca lafmış. Bu hafta görülüyor ki söyledikleri sadece dilde ve siyasi bir düşünceymiş. Trakya’ya en büyük düşmanlığı onlar gösterdiler. Biz sezon başından beri Çerkezköyspor için mücadele ederek kendi hesaplarımızı yaptık. Kimsenin maşası olmadık. Bu haftada kendimiz, onurumuz ve şerefimiz için mücadele ettik. Allaha şükür, tüm söylentilere futbolcularımız gerekli cevabı verdi. Önümüzde Suadiye maçı var ve bu sezonun son deplasman karşılaşması olacak. O maçtan da 3 puanla dönüp Sultanbeyli maçına çıkacağız. Sonrasında da büyük ihtimalle Tekirdağ Namık Kemal stadında oynanacak olan Çorlu Gençlerbirliği maçına hazırlanacağız. Final maçını da atlatıp önümüzdeki sezon tekrar BAL liginde mücadele etmeye devam edeceğiz”

“STAT PROJESİ ÇALIŞMALARI HIZLANDI”

Mayıs ayında kongreye gideceklerini yineleyen Kulüp Başkanı Korkmaz, “İnşallah bu kongre hayırlı uğurlu olur ve iyi bir yönetim gelir. Bu takımın artık profesyonel lige çıkması lazım. İnşallah gerek Çerkezköy belediyemizden gerek OSB’den gereken destek verilip güçlü bir yönetimle birleşerek Çerkezköyspor hak ettiği yere gelir. Belediye başkanımız Ali Ertem’le yapmış olduğumuz görüşmelerden sonra yeni stadın en kısa zamanda yapılacağı, projesinin bittiği ve projenin Gençlikspor Müdürlüğüne teslim edildiği ifade edildi. Projenin onaylanmasının ardından da çalışmalara da en kısa zamanda başlanacağı söylendi. Yeni stat yapıldıktan sonra tüm sorunlar çözülecek ve insanlar artık Kapaklı’ya değil Çerkezköy’de gönül rahatlığı içine karşılaşmaları izleyebilecekler” dedi.