Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kapaklı’da faaliyet gösteren Kapaklı Belediyesi Ortaokulu içerisine İmam Hatip Ortaokulu açtı. Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu adı altında faaliyet gösterecek olan İmam Hatip’in tabelası bile asıldı. Tabelayı gören veliler ise ‘Okul içinde okul mu olur? Bari yeni okul yapsaydınız’ diyerek duruma isyan etti. Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant ise durumu ‘O bölgede İmam Hatip için bir talep vardı. Biz de bunu dikkate alarak böyle bir uygulama yaptık, bakanlık da onay verdi’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Havadis- Kapaklı Belediyesi Ortaokulu içerisine Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu açıldı.
“BARİ YENİ OKUL YAPSAYDINIZ”
İmam Hatip Ortaokulunun tabelasının asılmasının ardından duruma isyan eden öğrenci velileri; “Zaten mevcut bir okul vardı. Bunun içerisine tabela asarak başka bir okul daha açmanın anlamı yok. Kapaklı’da derslik ihtiyacı varken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulları bölerek mi bu ihtiyacı gidermeyi düşünüyor? Madem imam hatip açacaksınız, bari yeni bir okul yapsaydınız” ifadelerini kullandılar.
“TALEP VARDI”
Konu ile ilgili bilgi aldığımız kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, bölgede bu yönde bir talep olduğunu iddia ederek; “Okulumuzun bulunduğu mahallede imam hatip olması yönünde velilerimizden gelen talepler vardı. Biz de bu nedenle böyle bir uygulama yaptık. Bakanlığımız da bu uygulamaya onay verdi ve okulumuzun tabelasını astık” diye konuştu.
“AKSİLİK OLMAZSA TEKLİ EĞİTİME GEÇECEĞİZ”
Bakanlığın 2019 yılında ülke genelinde tekli eğitim hedefi olduğunu da ifade eden Nalbant; “Eğer Kapaklı’da gerçekleşecek olan yatırımlarda herhangi bir aksilik olmazsa ilçe olarak biz de 2019-2020 sezonunda tekli eğitime geçeceğiz” dedi.
“ZORLAMA YOK, İSTEYEN GİDECEK”
Nalbant ayrıca Kapaklı Belediyesi Ortaokulu içerisine açılan İmam Hatip Ortaokulunda da kesinlikle zorlama olmayacağını, isteyen öğrencinin imam hatipe, isteyenin de normal okula gidebileceğini iddia etti.
BAŞARISIZLIĞI GENÇ OLMALARINA BAĞLADI!
Kapaklı’da faaliyet gösteren okulların gerek lise giriş sınavlarında gerekse üniversite yerleştirme sınavlarında başarısız olmalarını da değerlendiren Nalbant; “Biz henüz genç bir ilçeyiz. Daha 4 yaşındayız. Bu nedenle eğitimde başarısız olmamız gayet normal. Bunu ilerleyen zamanlarda aşacağız” şeklinde konuştu.