11.1 C
Çerkezköy
5 Aralık Pazar, 2021
spot_img

Başakşehir Okullarının inşaatı yükseliyor

Yapımına Mart ayında başlanan Başakşehir Okulları Çerkezköy Kampüsünde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

11 DÖNÜMLÜK ARAZİDE İNŞA EDİLİYOR
Pınarça Mahallesi yolu üzerinde bulunan yaklaşık 11 bin metrekarelik kapalı alana sahip projenin inşaat çalışmaları hız kesmiyor. Kampüs içerisinde anaokulu ile 6 kat üç bloktan oluşan İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesinin de kaba inşaatı tamamlanmak üzere.
TAM DONANIMLI
Öğrencilerin ileri teknoloji ile eğitim görmelerine imkan sağlayacak fiziksel donanıma sahip, doğa ile iç içe, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermek için dizayn edilen kapalı spor salonu, açık spor sahası, hobi bahçeleri, yaklaşık 360 kişilik konferans salonu, açık alanda bulunan amfi tiyatro, kapalı yüzme havuzu, 3D Sinema; içerisinde STEM ve Robotik Kodlama, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Görsel Sanatlar ve Müzik başta olmak üzere yaklaşık 17 atölye ve tam donanımlı laboratuvarların bulunduğu 40 derslikli kampüs okullarının Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.
SOSYAL VE SPORTİF İHTİYAÇLAR DA DÜŞÜNÜLMÜŞ
Okulda ayrıca öğrencilerinin sosyal ve sportif anlamda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Bilim ve Sanat Sokaklarının bulunduğu, içerisinde Sanat, Yazılım, Mühendislik, Matematik Olimpiyatları, Jimnastik, Yazarlık ve Şairlik Kulübü gibi kulüplerin uygulamalarının yapılacağı alanlar inşa ediliyor.
AĞUSTOS AYINDA HİZMETE AÇILMASI PLANLANIYOR
Eğitim ve öğretime yeni kampüs binasında devam edecek olan Başakşehir Okulları, inşaatın tamamlanmasının ardından 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı için Temmuz-Ağustos aylarında kapılarını öğrencilere açmayı planlıyor.
 

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar