Ortada bir mevzu vardır. Herkes peşinden, aynı yöne doğru koşar. Sonra biri çıkar ve aynı hikayeyi yorumlamaya şöyle başlar “Eğer başıma bir şey gelmeyecekse…” Dünya bu terso biraderin yazdığını okurken durur. Nefesler tutulur. Yazıya “Ne demiş la bu lavuk?” diye başlanır. Başlarda “Yok ebesinin” diye tepki verilse de yavaş yavaş sözüm ona “Lavuk” arkadaşımızın yazdığına doğru düşünce kayar. Çok dogma biri değilse okuyan, yer yer hak vermekle birlikte yazı bittiğinde “Harbiden ha. Bak ben böyle düşünmemiştim” diyerek yazının başından kalkılır.

Şu rahmetli kahraman polisimiz Fetih abi… Allah  nur içinde yatırsın. Hepimiz üzerinden Türklüğümüzü yüceltip kendimizi pofpofladık. Ki birçoğumuz hiçbir eyleme iştirak etmemiş, vatan için bir şeyler yapanların üzerinden böbürlenmekten başka vatanla ilgili olumlu bir harekette bulunmamış ve hatta yere atılmış bir çöpü alıp çöpe atmanın da bir vatani görev olacağını kavramamış insanlarız. Ruhu şad olsun Fetih abi bir kez daha bizlere inancı aşıladı.

Eğer başıma bir şey gelmeyecekse… Videoyu hepimiz izledik. Jandarma arabasının arkasına saklanan terörist birilerini tarıyor. O esnada ikinci terörist yanına koşuyor. 2 Terörist yan yana. Fetih Sekin koşarak geliyor. Teröristlere ateş ediyor. Sonra 2 teröristin ölü fotoğrafları falan dolaşıyor ortada. Fakat videoda görüyoruz ki rahmetli 1 metreden 2 teröriste ateş etmiş, bir sonraki karede iki terörist de ateş etmeye devam ediyor. Bu arada Fetih polisimiz açık hedef şekilde koşuyor teröristlere. Hiçbir bilgi, taktik vs yok. Düz ara koşuyor. 1 Metreden adamı öldüremiyor. Bu arada da jandarma arabasının kapısı açılıp, kapanıyor. Yani onun içerisinde de muhtemelen asker var. Ama dışarı çıkamıyor. Korkudan… O da Türk sözüm ona…

Hakkı olanın hakkı helal olsun polisimize. Yaptığı vatanseverlik. Fakat sorarım size; sadece vatanı severek bu mücadele olur mu? Ya da onu yetiştiren teşkilat ne kadar seviyordu vatanını da öyle bir durumda açık hedef koşup 1 metreden adam vuramayacak polis yetiştirdi?

Bu milletin başına ne geldiyse kendisini pofpoflmasından geldi. Hala Fatih’in fethettiği İstanbul’la övünüp, Atatürk ile siyaset yapıyoruz.

Cepten yemeyi bırakın ey ahali! Yeni başarılar gerek millete.