Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kozuva, yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘OLMAZSA OLMAZ KURULUŞLARIMIZDANDIR’
‘‘Basın, dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişen olayları anında haber alması ve en kısa zamanda vatandaşlarına aktarması açısından canları pahasına çok zor şartlarda görev yapma rolünü üstlenen olmazsa olmaz kuruluşlarımızdandır. Basın aynı zamanda teknolojiyle yarış ederek internet medyası ve sosyal medya aracılığıyla bu görevini yıldırım hızına çıkartmayı başaran en seçkin meslek gurubu olarak da her türlü takdiri hak etmektedir. Bütün mesleklerde olduğu gibi biz iş dünyası temsilcileri ve sanayiciler de paydaşlarımızla ve halkla ilişkilerimizde basınımızın güzide temsilcilerinden yararlanırız.

‘BÜYÜK BİR HİZMET’
Her birimizin gerçekleri öğrenmesinde ve gerektiğinde kendi sesimizi duyurmamızda büyük rol üstlenen yazılı ve görsel basınımız, bu şekilde bireyin haber alma hakkını sağladığı gibi toplumun istek öneri ve taleplerini yöneticilere yansıtması ve kamuoyu oluşturmasıyla da büyük bir hizmet yerine getirmektedir. Yazılı ve görsel basınımız, kurumsal özellikleriyle demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Bu güvence 15 Temmuz 2016’da ülkemizde darbe girişimi gecesi ve sonrasında halktan ve demokrasiden yana olan kararlı tutumları ile bir kez daha ispatlanmıştır.

‘ÖVGÜYE VE TAKDİRE LAYIKTIR’
Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru yazılı ve görsel basınımız, her zeminde ve zamanda gösterdiği vatanseverlik örneğiyle de gerçekten her türlü övgüye ve takdire layıktır. Bu vesileyle basınımızın en önemli temsilcileri olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, şahsım ve ÇTSO Yönetim Kurulumuz adına bölgemiz Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’daki değerli gazeteci arkadaşlarım başta olmak üzere tüm gazetecilerimize bu kutsal görevlerinde üstün başarılar diliyorum.”

Haber: A.Kadir Kıldıze