10.1 C
Çerkezköy
6 Aralık Pazartesi, 2021
spot_img

Başkan Akay: “Çerkezköy’ün hakkını hukukunu koruyacağız”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy’ün sorunlarını dile getirmek ve yapılması gereken yatırımlar hakkında bilgiler vermek için Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Daha önce de AKP ve MHP’ye ziyaretler gerçekleştiren Başkan Akay, CHP’ye gerçekleştirdiği ziyaretinde Çerkezköy’ün temel sorunlarını dile getirdi.
BAŞKAN AKAY CHPLİLERLE BULUŞTU
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy’ün temel sorunlarını ve 2016 yılında yapılması planlanan projeleri bu sefer CHP’yi ziyareti sırasında dile getirdi. Başkan Akay’ın dün(15 Şubat Pazartesi günü) CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı ziyaretine CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı başta olmak üzere parti ilçe yönetim kurulu, CHP’li belediye meclis üyeleri ve partililer yoğun ilgi gösterdi. Saat 19.30’da gerçekleşen ziyarette konuşmasını yapan ilk isim CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı oldu. Başkan Akay ise uzun bir konuşma yaparak dosyalar halinde Çerkezköy’ün sorunlarını dile getirdikten sonra partililerin sorularını cevapladı.
“HİZMETLERİ VATANDAŞIMIZA ANLATIYORUZ”
Gerçekleşen ziyarette ilk konuşan isim olan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, “Çerkezköy ilçe teşkilatı olarak partimizin ilçemizde daha iyi yerlere gelebilmesi için görevimizi en iyi şekilde yapmak gayreti içersindeyiz. Bu doğrultuda belediye hizmetlerini yakından takip ediyoruz. Vatandaşımızın taleplerini belediyemize aktarıyor, gördüğümüz eksiklikleri bizzat yerinde tespit edip belediyemize iletiyor, aynı zamanda belediye başkanımızın yapmış olduğu hizmetleri vatandaşımıza anlatıyoruz.”dedi. Çerkezköy’ün büyüyen ve gelişen bir yer olduğuna dikkat çeken Başkan Camcı, buna paralel olarak da Çerkezköy’ün temel sorunlarının arttığına dikkat çekti ve bu konuda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın önemli konulardan bahsedeceğini belirterek konuşmasını tamamladı.
“HIZLI TREN ÇALIŞMASI BEKLENİRKEN VAR OLAN TRENDEN OLDUK”
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ziyarette gerçekleştirdiği uzun soluklu konuşmasına öncelikle partilileri ve katılımcıları selamlayarak başkalı. Başkan Akay “Bizler yaklaşık iki yılı bulacak bir çalışma sürecini tamamlamak üzereyiz. Çerkezköy’ün temel sorunlarını temel sıkıntılarını bugün konuşuyoruz. Sıralamak gerekirse benim listemin başında devlet demir yollarımız var. Uzun yıllardan beri devam eden ama bir türlü sonuçlanamayan çalışma, en son seçim öncesi Çerkezköy Ispartakule arasında tren yolu dün yine kapandı. Şuan da yaklaşık 2 buçuk seneyi geçen süre zarfında 23 nisan tarihi kondu, 29 ekim tarihi kondu, 30 ağustos tarihi kondu her bayram her özel gün tarihi günü kondu ama maalesef hızlı tren çalışması beklenirken var olan trenden olduk.”dedi.
“ÇERKEZKÖY’ÜN HAKKINI HUKUKUNU KORUYACAĞIZ”
Belediye Başkanı Akay konuşmalarına “Vatandaş, Çerkezköy Belediyesini her konuda olduğu gibi sorumlu tutuyor. Biz bu konuda vatandaşların duygularının doğru olduğunu kabul ediyoruz. Çünkü biz çıktık seçim meydanlarında herkese şunu tarif ettik. Biz oy istiyoruz. Çerkezköy’ün hakkını hukukunu koruyacağız dedik. Dolayısıyla sorumluluğumuz olmamasına rağmen biz bu çerçevede Çerkezköy’de Çerkezköy’e ait tüm kurumların tüm yatırımların bir sözcüsü, vatandaşın sözcüsü olarak sorunları dile getirmek zorundayız. Bunun adı siyaset yapmaksa, evet siyaset yapıyoruz.”dedi.
“1 BUÇUK YIL OLDU, OLUMLU BİR YAZI YOK”
Başkan Akay konuşmasının devamında Çerkezköy’ün Karayolları Bölge Müdürlüğünden beklentileri olduğu belirterek “Cumhuriyet Mahallesine Tepe Emlak Konutlarına bölgesinden Kapaklı istikametine mahalleye giriş, yine Cumhuriyet Mahallesinden Kapaklı saray istikametine çıkış. Şuan da biz bunu önemsiyoruz. Bu sorun Çerkezköy’ün alt yol kavşağındaki trafiğini de yoğunlaştırıyor. Dolayısıyla buradan bir girişe ihtiyaç var dedik. Bunu Büyükşehir yatırım programına koyduk. Karayollarına yazı yazdık. 1 buçuk yıl oldu, olumlu bir yazı yok. Burada heyelan riski vardır deyip biz buraya izin veremeyiz deyip kestirip attılar. Israrla bu yazıyı istemeye devam ediyoruz. Biz bu yazı alamadığımız için yatırımı gerçekleştiremiyoruz. Teknolojinin bu kadar ileri olduğu bir zamanda bu olmaz burada heyelan riski var demek maalesef Çerkezköy’e zaman kaybettiriyor.”dedi.
“TREDAŞ VE TEDAŞ’A ULAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL”
Başkan Akay açıklamalarının devamında ise Kapaklı Saray yolu ve Çerkezköy’e inşası süren yeni Devlet Hastanesi binası hakkında hizmete kazandırılma sürelerinin uzadığına dikkat çekti. Çerkezköy’ün elektrik alt yapı sorununa da değinen Akay “Elektrik kesildiğinde vatandaşımızın ilk aradığı yer belki de tek ulaştığı yer belediyemiz oluyor. TREDAŞ ve TEDAŞ’a ulaşmak mümkün değil. Belediyeye bu konuda telefon açtığı için vatandaş, ısrarlı bir şekilde hesap soruyor. Belediyemizin bu konuda her hangi bir sorumluluğu yok. Yükümlülüğü de yok. Ama vatandaşımız haklı. Tek sorumluluk yükümüz vatandaşın gözünde, vatandaşın vermiş olduğu görevin sorumluluğunu yerine getirmek. Biz de TREDAŞ ve TEDAŞ yetkililerine bunu sorduk. Bize söyledikleri özelleştirme döneminden 3-4 yıl yapılmadı, o dönemin boşluğunu bu dönemde yaşıyoruz şeklinde oldu. Çerkezköy’ün elektrik alt yapısına ihtiyacı var.”dedi.
PARTİLİLERİN SORULARINI YANITLADI
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay CHP ziyaretinde konuşmalarında TUİK’in açıklamış olduğu Çerkezköy nüfus artışı ile her yıl bir okul yapılması gerektiğine değindi. Başkan Akay, açıklamalarının devamında Devlet Su İşleri dere ıslahı, gölet yapımı ve kapalı spor salonun arkasındaki alana yapılması planlanan gençlik merkezi ve şehir stadyumu hakkındaki gelişmelerden bahsetti. Belediye Başkanı Akay’ın CHP ziyareti partililerin sorularını yanıtlamasıyla son buldu.
 
 

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar