1.1 C
Çerkezköy
4 Şubat Cumartesi, 2023
spot_img

Başkan Albayrak, Uğur Mumcu’yu andı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Ocak 1993’te suikast sonucunda hayatını kaybeden Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 29. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı

Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk ilke ve devrimleri ile Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucusu Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu, 24 Ocak 1993’te hain bir suikast sonucu kaybettik.

Kılıçtan keskin kalemiyle gizli gerçekleri gün yüzüne çıkartan, engin fikir penceresinden toplumumuzu aydınlatan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ömrünü ülkemizin çağdaşlaşmasına adamış bir kalpaksız kuvayı milliyeciydi.

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ne denli ileri görüşlü olduğunu ortaya koymaktadır. Yeri doldurulamayacak ölçüde önemli bir fikir insanı olan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun karanlık eller tarafından hayattan koparılması, ülkemiz için büyük bir kayıptır.

Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu çağdaş fikirleri ile günümüze ve geleceğe ışık tutan eserleriyle kalplerimizde yaşamaya devam edecek.

Bu düşüncelerle Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi, Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 29. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Benzer Haberler

En Son Haberler

kapaklı haberler