Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan adayı irfan Mandalı Yemen halkı için yardım çağrısında bulundu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 12 Kasım 2018 tarihinde başlatılan “Yemen’e Umut Ol” yardım kampanyası hala devam etmekte.

YEMEN’DE 22 MİLYON KİŞİ İNSANİ YARDIMA MUHTAÇ
Yardım kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı, “Birleşmiş Milletlerin raporlarına göre Yemen’de süregelen iç çatışmalar neticesinde 29 milyon ülke nüfusunun %75’ine tekabül eden 22 milyon kişi insani yardıma muhtaç hale gelmiş olup, 11.3 milyon kişi ise gıda eksikliği yüzünden ölüm riskiyle mücadele etmektedir. Ayrıca 3 milyon kişi ülke içinde yerinden edilmiş olup, 5.8 milyon çocuk acil insani yardıma muhtaç durumdadır.” dedi.

AFAD’IN YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
AFAD tarafından 12 Kasım 2018 tarihinde başlatılan “Yemen’e Umut Ol” yardım kampanyasının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bizler, Kapaklı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirecek ve Yemenli vatandaşlarımıza yardım edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YARDIMLARIMIZ ORADAKİ İNSANLARA UMUT OLACAK
Yardım kampanyasına destek olmak isteyen vatandaşlarımız için bilgilendirmede bulunan Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı, “Sizler de ‘Yemen’ yazıp 1866’ya SMS göndererek, her SMS 10 TL olacak şekilde Yemen’de yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olabilirsiniz. Sadece bir SMS göndererek Yemen’e umut olabilirsiniz. Yardımlarınız için Allah hepinizden razı olsun.” diye konuştu.