Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve cumartesi gece geç saatlere kadar Çerkezköy’ü etkisi alan kar ve tipi nedeni ile Çerkezköy Belediyesi alarm durumuna geçerek 135 personelle karla mücadele çalışmalarına başladı. Yürütülen çalışmalarda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da ekiplerle birlikte çalışmalara katıldı.

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ ALARMA GEÇTİ
3 greyder, 11 kepçe, 1 tuzlama, 1 solüsyon, 1 kar küreme ve tuzlama, 3 tuzlama için açık kasa kamyonet araç ve 20 personel ile cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve cumartesi gece geç saatlere kadar Çerkezköy’ü etkisi alan kar ve tipi nedeni ile alarm durumuna geçen Çerkezköy Belediyesi Teknik Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri’ne 1 küreme ve tuzlama, 1 açık kasa kamyonet ve 90 personel ile Çerkezköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, 1 kepçe, 1 açık kasa kamyonet, 2 traktör, 1 sepetli vinç ve 25 personel ile Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri destek verirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise 1 greyder, 1 tuzlama aracı ve 1 açık kasa kamyonet ile karla mücadele çalışmalarına destek verdi.

VATANDAŞLAR EVLERİNE ULAŞTIRILDI
Karla mücadele çalışmaları kapsamında 300 ton tuz, 15 ton solüsyon kullanılırken kış lastiği olmadan ve zincirsiz olarak yola çıkan yüzlerce araçta mahsur kalan vatandaşlar da Çerkezköy Belediyesi Ekipleri tarafından kurtarılarak, güvenli şekilde evlerine ulaştırıldı.

AKAY’DAN PERSONELE TEŞEKKÜR YEMEĞİ
7 gün 24 saat esasına dayalı yoğun bir çalışma sergileyen karla mücadelede görev yapan tüm personele Çerkezköy Başkanı Vahap Akay tarafından Çerkezköy Belediyesi Teknik Hizmetler Müdürlüğü’nde bir öğle yemeği verildi. Karla mücadelede görev yapan tüm Çerkezköy Belediyesi çalışanlarına teşekkür eden Başkan Akay, “Hepinize özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kar ve tipide Çerkezköy halkının mağdur olmaması, yolların açık kalması için olağanüstü bir çalışma gösterdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber: Ekin Avcı