Çerkezköy Belediyesi tarafından 20 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline girecek olan öğrenciler için çocuk tiyatroları sahnelenecek. Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, veli ve öğrencilerin taleplerini değerlendirerek ekranların en sevilen çocuk karakterlerini öğrencilerle buluşturacak.

4 ÇOCUK TİYATROSU SAHNELENECEK
2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk yarısının 20 Ocak Cuma günü tamamlanacak olması nedeni ile Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından öğrenciler için ücretsiz bir tiyatro programı hazırlandı. Eğitim döneminin yarıyıl tatiline girmesi ile öğrencileri ikinci döneme motive etmek amacıyla düzenlenecek olan 4 farklı çocuk tiyatrosu günlük üçer seans olarak sahne alacak.

SERVİS KALDIRILACAK
Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek çocuk tiyatrolarına Kızılpınar ve Veliköy Mahalleleri’nde eğitim gören öğrenciler için Kızılpınar ve Veliköy Eski Belediye Hizmet Binaları önünden ücretsiz servis kaldırılacak. Öğrenciler saat 12:00, 14:00 ve 16:00 seanslarından birini seçerek istediği tiyatroyu izleme imkanı bulabilecekler.

3 FARKLI SEANS OLACAK
23 Ocak Pazartesi günü ‘‘Canım Kardeşim’’, 24 Ocak Salı günü ‘‘Minyonya Gezegeni’’, 25 Ocak Çarşamba günü ‘‘Köstebekgiller Masallar Diyarı’’, 26 Ocak Perşembe günü ise ‘‘Buz Devri’’ isimli oyun sahnelenecek. Oyunlar, 12:00, 14:00 ve 16:00 olmak üzere 3 farklı seansta izlenebilecek.

‘ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ’
Zorlu bir eğitim döneminin ardından gelen yarıyıl tatili için öğrencileri unutmadıklarını dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Çocuklarımız ve gençlerimiz eğitim öğretim dönemi boyunca tatlı bir yorgunluk yaşadı. Biz de öğrencilerimiz için yarıyıl süresince devam edecek bir program hazırladık. Yarıyıl tatiline kısa bir süre kala karne alacak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan öğrencilerimizin yanındayız. Tüm öğrencilerimize şimdiden mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili diliyorum.” dedi.

Haber: Ekin Avcı