Çerkezköy ve Kapaklı’nın tam ortasına yapılması planlanan termik santralden geri adım atılmaması bölge halkının tepkisini çekerken, bu sabah objektiflere yansıyan görüntü bölgenin yeteri kadar dumana maruz kaldığını bir kez daha gözler önüne serdi. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikanın sabah saatlerinde çevreye yaydığı duman vatandaşların tepkisini çekti.

Çerkezköy Havadis- Çerkezköy ve Kapaklı’ya yapılması planlanan kömürlü termik santrale halk tepki gösterirken, bu sabah objektiflere takılan bir fotoğraf vatandaşın tepkisinde ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
“BU KADAR DUMAN YETERLİ DEĞİL Mİ?”
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikadan sabah saatlerinde çevreye yayılan duman vatandaşları adeta isyan ettirdi. Bölgede bulunan yüzlerce fabrika nedeniyle her gün kalitesiz havaya maruz kaldıklarını ifade eden vatandaşlar; “Her gün yüzlerce fabrika bacasından yayılan dumana maruz kalıyoruz. Soluduğumuz hava hastalık saçıyor. Bölgede bu kadar fabrika varken yetmezmiş gibi bir de termik santral yapılmak isteniyor. Çerkezköy ve Kapaklı halkına bu kadar duman sizce de yeterli değil mi?” ifadelerini kullandılar.
SOSYAL MEDYADAN DA TEPKİ VAR
Öte yandan sabah saatlerinde yayılan duman nedeniyle vatandaşlar sosyal medyadan da duruma tepki gösterdi. Fabrika bacasından çıkan dumanı fotoğraflayan bir vatandaş, fabrika sahibini kastederek; “Bu kadar insanı zehirlemeye ne hakkın var?” diye sordu.