20.1 C
Çerkezköy
3 Temmuz Pazar, 2022
spot_img

Bölgenin ilk kalibrasyon laboratuarı hizmete girdi

Trakya Bölgesi’nin ve Çerkezköy’ün ilk Türkak akreditasyon belgeli kalibrasyon laboratuarı olma özelliği taşıya n Artı Kalibrasyon Laboratuarı, düzenlenen açılın ardından bölgenin hizmetine girdi
kalibrasyon  (2)Artı Kalibrasyon Laboratuarı, Çerkezköy Namık Kemal Bulvarı Numara 101-103 adresinde bölgenin hizmetine girdi.
Cuma günü saat 14.00’da gerçekleştirilen açılışa, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, CHP’li ve AKP’li Belediye Meclis Üyeleri,  Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, ÇTSO Başkan Vekili İsmail Akın, firma yetkilileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.
TRAKYA’DAKİ İLK LABORATUAR ÇERKEZKÖY’DE KURULDU
Açılışta ilk konuşmayı Artı Kalibrasyon Laboratuarı sahibi Melek Şen yaptı. Türkiye sanayisinin üretim kalitesini arttırmak ve standart üretim yapılabilmesi için gerekli olan kalibrasyon fikrinin, kendilerinde oluştuğu zaman çok heyecanlandıklarını dile getiren Şen, “Trakya Bölgesi’nde böyle bir kalibrasyon laboratuarının olmadığını ve sanayinin kalibrasyon ihtiyacının başka illerden karşılandığını gördük. Trakya sanayisinin kalibrasyon ihtiyacını karşılamak için ilk defa Çerkezköy’de özel bir kalibrasyon laboratuarını kurduk” diye konuştu.
EN İYİ HİZMETİ GÖTÜRECEĞİMİZE SÖZ VERİYORUZ
Dünya standartlarında kabul görebilmesi için akreditasyon çalışmalarına da başladıklarını kaydeden Melek Şen, “Artı Kalibrasyon ailesi olarak çok emek verdik ve 26 Mart 2014’te akreditasyon belgemizi aldık. Artı Kalibrasyon Laboratuarı, Trakya’da ilk özel Türkak Akreditasyonlu laboratuar oldu. Trakya Bölgesi’nin ilklerini yaptığımız için mutlu ve gururluyuz” şeklinde konuştu. Şen, konuşmasının devamında, “Bölgemiz sanayisi bize destek verdiği sürece onlara en iyi ve en kaliteli hizmeti götüreceğimize söz veriyoruz” dedi.
kalibrasyon  (1)SANAYİ ADINA ÖNEMLİ BİR KAZANIM
Şen’in ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, laboratuarın Çerkezköy sanayisi adına önemli bir kazanım olduğuna dikkat çekerek, “Trakya’nın önemli eksiklerinden birini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, laboratuarın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
GİRŞİMCİLİK ÖRNEĞİDİR
Açılışta konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da, girişimden dolayı Melek Şen’i tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi ve “Melek Şen’in yapmış olduğu Trakya’da bir girişimcilik örneğidir. Bu çalışmanın ilçemize ve Trakya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
LABORATUAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR
Yapılan konuşmaların ardından Artı Kalibrasyon Laboratuarı’nın açılış kurdelesini Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Akın, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Belediye Eski Başkanı Ali Ertem ve Laboratuarın Genel Müdürü Melek Şen birlikte keserken, açılışın ardından, davetliler laboratuarı gezerek yapılan işlemler hakkında bilgi aldı. Açılış, düzenlenen kokteyl ile devam etti.

Benzer Haberler

1 YORUM

Comments are closed.

En Son Haberler

En Çok Okunanlar