Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Çerkezköy merkezinde ve mahallelerinde bulunan cami ve mescitlerde düzenli olarak temizlik ve bakım çalışması yapılıyor.

DÜZENLİ OLARAK YAPILIYOR
Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Çerkezköy merkezinde ve mahallelerinde bulunan cami ve mescitlerde düzenli olarak temizlik ve bakım çalışması yapılıyor. İlçe genelindeki cami ve mescit temizliklerinin periyodik aralıklar ile düzenli bir şekilde yapıldığını dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Akay, “Haftanın bir günü ilçemizin en kalabalık camileri olan Merkez Osmanlı Camii, Hacı Fahri Zümbül Camii, Erkaynak Camii, Gazi Osman Paşa Camii ve Fatih Camilerimizin genel temizlik ve bakımı yapılırken, 15 günde bir ise ilçemiz genelinde bulunan toplam 26 camimizin ve mescidimizin temizlik ve bakım çalışması yapılmaktadır.” açıklamasında bulundu.

‘ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ’
Çerkezköy Belediyesi olarak Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’deki tüm camilerin ve mescitlerin temizlik ve bakımının yanı sıra taleplerine de ellerindeki imkanlar dahilinde cevap vermeye çalıştıklarını belirten Akay, “Vatandaşlarımızın daha hijyenik ve temiz ortamlarda ibadetlerini nezih bir şekilde yapabilmeleri için Belediyemiz tarafından camilerimiz ve mescitlerimiz düzenli olarak temizlenmekte ve bakımı yapılmaktadır. 4 kişilik cami temizliği ekibimiz tarafından cami cemaatinin fazla olduğu camilerimiz haftanın bir günü, diğer camilerimiz ve mescitlerimiz ise 15 günde bir sefer temizlenmektedir. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzur içinde yapabilmesi için elimizden gelen çaba ve gayreti gösteriyoruz.” diye konuştu.

Haber: Ekin Avcı