REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi Hizmete Açıldı
89
15 Mart 2019 - 12:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeri Çerkezköy Belediyesi tarafından tahsis edilen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy Otogarı’nın yanında 27 milyon TL’lik yatırım ile hizmete açılan Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ CHP Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin
Altın Erseçgin ve çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kültür Merkezi ile ilgili verilen brifingin ardından kürsüye Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay gelerek konuşma gerçekleştirdi.
BU COŞKUYU VE HEYECANI HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ
Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Çerkezköy Belediye başkanı Vahap Akay, “bugün büyük bir coşku ve heyecan, bugün büyük bir mutluluğu büyük bir onur büyük bir gururla 5 yıl evvel bu toraklara hizmet etme sevdası, hizmet etme aşkı ile seçildiğimiz, göreve geldiğimiz günden bu yana yeni bir mutluluğu ve yeni bir gururu Çerkezköy hemşerileri ile paylaşıyor olmanın coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Bu coşkuya, heyecana ortak oldunuz” dedi.
MÜCADELELER VE EMEKLER VAR
Bu mutlulukları, bu heyecanları yaşamak için verilen mücadeleler, emekler olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yola omuz koyanlarla engellemek için çaba gösterenlerin mücadelesi var. Bunun sonunda yalanları ve iftiraları görmek var. Eserlerimizin ortaya çıktığı anlarda bile bir sürü sıfatları olan insanların senin ismini telaffuz edememesi, seni görmezden gelmesi çalışmalarına şahit olmak var” ifadelerini kullandı.
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SÖZÜNÜ HATIRLATTI
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, kimseyi üstün görmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Ülke için gerçek idealin ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır; herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır; önüne sonsuz engeller yığacaklardır, fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın. Kendini büyük değil, küçük, bir hiç sayarak, kimseden yardım görmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bütün bunlardan sonra da ‘büyük’ derlerse söyleyenlere gülüp geçeceksin” dediğini hatırlatan Belediye Başkanı Akay, Atatürk’ün bu toprakları kazıya kazıya kurtarmak için verdiği mücadeleyi bu sözlerle ifade ettiğini kaydetti.
“İşte bizler, Atatürk’ün çocuklarına öğretilen mücadele azmi tam da budur” diye sözlerine devam eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Biz onun bize öğrettiği mücadeleyi örnek olan Atatürk’ün evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

BİZİM HAYALLERİMİZ VAR
Birilerinin Belediye Başkanlığı görevi için kafalarında başka başka hesaplar yaparken, “Biz bir toprak alanda, çocuklarımızın taştan kale yaparak top oynadığı yere bir hayal kurarız” diyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Daha sonra o alanlara suni çimli bir saha, bir basketbol, bir voleybol sahası yaparız. Sonra geçer karşısına çocuklarımızı izleriz. Daha önce zifiri karanlık olan alanlarda bugün binlerce çocuğumuzu birlikte oynarken görürüz. Onları seyrederiz, onların gözündeki mutluluğu tarifsiz yaşarız. Sonra köhne bir Pazar Yeri’nde Pazar yaptığımız günler aklımıza gelir. Sonra o alan modern bir Pazar Yeri’ne dönüşür o alan. O modern alanda kendimizi seçim çalışması yaparken buluruz. Sonra bataklık bir alana gidersin, çamur içiresinde, bataklık içerisindedir. Sonra uğraşırsın, didinirsin, mücadele edersin o alanı modern bir spor kompleksi haline getirirsin. Sonra bir maç seyrederken, çekirdek çıtlatırken o spor yapan gençlerin güzelliğini görmekten mutluluk duyarsın.
BİNLERCE ÇOCUĞUN BULUŞTUĞU MEYDAN
Sonra bir mahalle kokudan dökülür. Ortaya koca yürekli bir Büyükşehir Belediye Başkanı çıkar, derenin kıyısında yürür, o bölgedeki bataklık kenarındaki çocukları görür, mahallelinin dertlerini, sıkıntılarını görür ve zifiri karanlık, berduşların cirit attığı, kap karanlık bir alan bir Kent Meydanı, binlerce çocuğun buluştuğu Kent Meydanı ortaya çıkar. İşte böyle koca yürekli bir Belediye Başkanı ile çalışıyor olmanın mutluluğunu yaşarsın” dedi. “Kimin ne derdi vardır, kimlerin Belediye Başkanlığı için ne hesabı vardır ben bilmem” diye konuşmasını sürdüren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kadir Başkanımın da, benim de Belediye Başkanlığımdan anladığı hizmet anlayışı tam da budur” diye konuştu.
KADİR ALBAYRAK’TAN ALLAH BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN
1984 yılında ilkokula giden Vahap Akay’ın tiyatro seyretmeye Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’ne gittiğini, 35 sene sonra Belediye Başkanı olduğunu yine tiyatro izlemeye Halk Eğitim Merkezi’ne gitmek zorunda kaldığını belirten Belediye Başkanı Akay, “Sonra Allah kısmet eder, millette müsaade eder 35 sene sonra o öğrenci Vahap Akay Belediye Başkanı olur. Ve yine bu defa tiyatrolar getirmeye başlar ve Halk Eğitim Merkezi’ne gitmek zorunda kalır. Çerkezköy’ün 35 yıllık kaderini değiştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan Allah bin kere razı olsun” açıklamasında bulundu.
ALLAH HERKESE TUTABİLECEĞİ SÖZLER NASİP ETSİN
Atatürk Kültür Merkezi’nin 2017 yılının 6. ayında temelinin atıldığını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Akay, Çerkezköy’e Kültür Merkezi’nin daha önceki stratejik planlarda sürekli olduğunu belirterek, “2009 yılında bu topraklarda dolaşırken bazı sözler verilmiş. Bir çok hikayesi var, çok detaya girmeyeceğim. Temel atma da demiştim ki ‘Birileri söz verdi ama temel böyle atılır’ demiştim. Şimdi diyorum ki o söz nasıl verilir, nasıl yerine getirilir sizlerin takdirine bırakıyorum. Allah herkese tutabileceği sözleri vermeyi ve yerine getirmeyi nasip etsin” dedi.
MÜCADELE İÇİNDE 5 YIL GEÇİRDİK
“Bizler bu mücadeleyi verirken birileri bizleri yok saymaya, karalamaya, küçümsemeye çalışırken, yapılanları görmezden gelmeye çalışırken bunlar tutmayınca bunlarla iftira atmaya, karalamaya çalışırken biz hiç birine aldırmadan başımız dik, alnımız ak bu milletin karşısına çıktık ve gerekeni de yaptık” diyen Belediye Başkanı Akay, “Bu sözleri söyleyenlerin dediklerine gülüp geçen, sadece işi ile, görevi ile ilgilenen, verdiği sözleri yerine getirmekle mücadele eden bir 5 yıl geçirdik. Bu sebeple bizler dünü unutmadan, bugünü hatırlayarak, değişimi Çerkezköylü hemşerilerimle paylaşarak, yaşayarak geleceğe sizlerle beraber gururla, mutlulukla, emin adımlarla yürüyoruz.
AYIRMADAN AYRIŞTIRMADAN EMİN ADIMLARLA
Hedefimiz kısır tartışmaların, kısır çatışmaların uzağında, siyasette her şeyi kucaklayarak, ben demeden, sen demeden, benden demeden, ayırmadan, ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan, bu topraklara gelen memleketimin 7 coğrafyasından tüm hemşerilerimle gururla, mutlulukla, huzurla buluşan, her anı paylaşan, iyi günü paylaşan, zor zamanı paylaşan, her zaman her yerde kucaklaşmaya çalışan, paylaşmaya çalışan bir anlayışla, hangi siyasi partilisin demeden herkese eşit mesafede duran, görev anlayışını bilen, yapacaklarını bilen, herkesi sarıp sarmalayan, kucaklayan bir anlayışla 5 yıl boyunca hizmet ettik. Sizlerden aldığımız güçle de yeni döneme Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

BİZİ BU GÖREVE MİLLET GETİRDİ
Siyasette Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliklerine getirilme tarihlerinin belirli olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Akay, “Bizi bu göreve bu millet getirdi. Birilerinin dediği gibi gaza gelinerek Belediye Başkanı olunmuyor arkadaş. Bizleri bu göreve getiren bu millete, bu insanlara bir defa saygılı olmayı öğreneceksin. Görevi veren milletine güveneceksin. O yüzden çıkıp kendini bu millete doğru anlat. Doğru anlatabilirsen ne ala. Ben 5 yıl boyunca vatandaştan, milletimden aldığım bu vazifenin sorumluluğunu bilen, bununla yaşayan bir Belediye Başkanıyım. Dolayısı ile bu işler gaza gelme ile olunmuyor, gaza gelerek Belediye Başkanı da olunmuyor. Belediye başkanı da yapan milletin ta kendisidir. O yüzden sen de millete saygılı olacaksın. Bunun başka bir çaresi yok” diye konuştu.
‘’İKİ SALINCAK’’ DEMENLE DEĞERİNİ KAYBETMEZ
Hiç kimsenin mikrofonu eline alıp, atıp tutması ile meydanları boş bırakacak biri olmadığının altını çizen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Şimdi dün demişler ki ’Adını Salıncak Belediyesi’ koyacaklarmış. Millete park yapmışız, bahçe yapmışız adını Salıncak Belediyesi koyacaklarmış. Yav arkadaş, sen 5 sene evvel bu topraklarda, bu insanların parkına, bahçesine gidemeyecek durumda olduğunun farkında mıydın acaba? O zaman bu memlekette neler yaşanıyordu? Sen neredeydin, bunlardan haberin var mıydı acaba? Bu insanlar, bu vatandaşlar kapısının önündeki parka, bahçeye gidemeyecek, bu insanı durumdan dahi Çerkezköy’ü uzaklaştırmış durumdaydınız. Çerkezköy’ü yeni yeşil alanları ile, 118 noktasında yaptığımız park ve bahçe çalışmaları ile Kadir Başkanımın emeği ile bir büyük KENT PARK ile buluşturduk. O Kent Park senin ‘İki Salıncak’ demenle değerini kaybetmez. Biz o parklarda, bahçelerde bir anneye, çocuğunu parka götürme özgürlüğünü geri teslim ettik. Sen bu özgürlüğü bile bu insanların zamanında elinden almışsın elinden.
HOROZ DÖVÜŞTÜRÜLEN PARKLAR VARDI
Bu memlekette kumarhaneye dönen, horoz dövüştürülen parklar, bahçeler vardı. Şimdi anneler, çocuklar gururla, mutlulukla bu park ve bahçelerde buluşabiliyorlarsa, senin 5 yıl evvel unuttuğun Tepe piknik Alanı’na o insanlar o dönemde giremiyordu bugün ise mutluluk içerisinde, kardeşlik içerisinde, yan yana piknik yapabiliyorlarsa, çocuklarını mutluluk içerisinde oynatabiliyorlarsa bunu bu 5 yıllık dönemde Çerkezköy Belediyesi başardı. Senin öyle ‘Salıncak Belediyesi’ demene pabuç bırakacakta değiliz.
EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
O yüzden kim ne anlatırsa anlatsın, ne yaptığını bilen, ne işler yaptığını bilen bir görev anlayışı ile 5 yıldır bu görevi yapıyoruz. Bu görev süresinde beni yalnız bırakmayan kıymetli yol arkadaşlarım Meclis Üyelerime, bu inşaatın yapılmasında emeği geçen, katkı koyan Çerkezköy Belediyesi’nin değerli personellerine, her defasında bu çalışmalarda bizlerin yanında olan, beraber olan Belediyemiz çalışanlarına, bu desteği bizlerden esirgemeyen Çerkezköylü hemşerilerime teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SEVDAMIZ ÇERKEZKÖY DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
5 yıl boyunca Çerkezköy halkından aldığı emaneti en iyi şekilde taşımak için elinden geleni yaptığını ve bu topraklara hizmet etmeye çalıştığını belirten Belediye Başkanı Akay, “Şimdi yeniden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımla beraber el ele, kol kola, omuz omuza yeni Çerkezköy’ün yeni 5 yılı için bir büyük mücadelenin arifesindeyiz. Seçime 18 gün kala yeni hedeflerimizi, projelerimizi kapı kapı gezerek anlatmaya çalışıyoruz. Çıktığımız bu yolda inşallah Allah bizleri sizlere mahcup etmeden yeni 5 yılda hep beraber yol alacağız. Sizlerle beraber el ele, kol kola 2024’e kadar ‘Sevdamız Çerkezköy’ demeye devam edeceğiz. Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ CHP Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygün ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi açılışı gerçekleştirildi.
ÇERKEZKÖY ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
13 Haziran 2017 tarihinde 27 milyon artı KDV bedelle temeli atılan Çerkezköy Kültür Merkezi, bodrum, zemin ve iki normal kattan oluşuyor ve 14 dönümlük bir alan üzerinde projelendirildi. 12 bin 674 metrekare toplam inşaat alanının olduğu Kültür Merkezinin içerisinde çeşitli boyutlarda 3 adet toplam 294 kişilik sinema salonu, 238 kişilik bir adet tiyatro salonu, çocuklar için 185 metrekarelik çocuk oyun alanı bulunuyor.
Kültür Merkezi’nin zemin katında 735 kişilik konferans salonu, 236 kişilik nikah salonu ve bu birimlere hizmet eden çiçekçi, fotoğrafçı, kuyumcu, büfe ve 5 adet kafeterya bulunmakta.
Birinci normal katta 950 metrekare çok amaçlı sergi salonu, 9 adet sanat atölyesi ve bilgisayarların bulunduğu Teknik Kütüphane bulunmakta. İkinci normal katta bir adet bilim eğitim sınıfı, bir adet görsel sanatlar sınıfı, bir adet felsefe sınıfı, 2 adet plastik sanatlar sınıfı, 5 adet çok amaçlı derslikler yer almakta. 10 dönümlükte Kültür Merkezi’nin otopark alanı ve bahçesi mevcut.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com