Türkiye Powerlifting Derneği tarafından 29 Ocak Pazar günü bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na Çerkezköy ev sahipliği yapacak.

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK
29 Ocak Pazar günü yapılacak olan Türkiye Powerlifting Şampiyonası’na (Güç Şampiyonası) Çerkezköy Belediyesi ev sahipliği yapacak. 29 Ekim Spor Kompleksi’nde saat 13:00 ile 21:00 arasında düzenlenecek olan şampiyonada sporcular Squat, Deadlift, Bench Press ve Powercurl kategorilerinde yarışacak. Çerkezköy’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda mevcut Powerlifting rekorlarını kıran sporcular ülkeyi Avrupa Şampiyonası’nda da temsil etmeye hak kazanacaklar. Ayrıca Şampiyona’da kategorilerinde şampiyon olan sporculara 2.3 kg Whey Protein ve Aminoasit setin hediyesinin yanında her kategorinin birincisine 1.000 TL, ikincisine 500 TL ve üçüncüsüne 300 TL para ödülü verilecek.

KATILIM ŞARTLARI İSE ŞÖYLE
Çerkezköy’de düzenlenecek Powerlifting Şampiyonası’na katılmak için T.C vatandaşı olmak, 16 yaşından büyük olmak, tek kategoride katılacak yarışmacıların 80 TL, iki kategoride yarışacak olanların 140 TL yarışma katılım ücretini Türkiye Powerlifting Derneği’nin ilgili banka hesabına yatırmaları gerekiyor. Yarışmak isteyenler, yarışmanın katılım ve şartları için Türkiye Powerlifting Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Fırat Balkaya’ya ya da Türkiye Powerlifting Derneği Başkanı Gürhan Güler’e 0506 531 78 92 telefon numarasından ulaşarak gerekli bilgi alabilecekler.

EKİPMANLARı YARIŞMACILAR TEMİN EDECEK
Yarışmaya katılacak olan sporcuların kullanacakları ekipmanları kendileri temin edecekleri belirtilirken, zorunlu ekipmanların singlet (mayo) ve deadlift için uzun çorap olduğu sporcuların isterlerse dizlik, bileklik ve kemer de kullanabilecekleri ifade edildi.

ÜCRETSİZ SERVİS SAĞLANACAK
Şampiyonaya İstanbul ve civarından katılacak olan sporcular için 29 Ocak Pazar günü saat 09:00’da İstanbul Beylikdüzü metro durağından Çerkezköy Belediyesi tarafından Çerkezköy’e ücretsiz servis imkanı sağlanacak.