REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Çerkezköy’den Van’a iş birliği protokolü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çerkezköy’den Van’a iş birliği protokolü
603
07 Ekim 2019 - 12:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bölgenin en modern okulları arasında yer alan Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurt içinde ve yurt dışında iş birliği protokolleri imzalamaya devam ediyor. Trakya’da en fazla tercih edilen okullar arasında yer alan Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Van OSB Mesleki ve Teknik Koleji arasında İş birliği Protokolü imzalandı.

Gazete Havadis- Trakya Kalkınma Ajansı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği İş birliği Protokolü’nün imza törenine; Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Emin Çakay, Özel Van OSB MTK Kurucu Temsilcisi Feyat Gültepe ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal’ın yanı sıra öğrenci ve öğretmenler katıldı.

 

ÇOSB Bölge Müdürlüğü İdari Binasında gerçekleşen imza töreninin ardından, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gezildi, okul hakkında heyete bilgi verildi. Ayrıca heyet ÇOSB’de firma gezisi yaptıktan sonra Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünde de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

İmza töreninde bir konuşma yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp SÖZDİNLER, “Bölgemizde ve Türkiye’de örnek gösterilecek bir okul kurmak kararı ile yola çıktık. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzda çıta her geçen gün yükseliyor. Bu okuldan mezun olan her öğrenciye sanayimizin ihtiyacı var” dedi.

 

ÇOSB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada İş birliği Protokolü’nün amacı ile ilgili şu görüşlere yer verildi: “Ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitim veren okullar arasında, sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularının geliştirilmesi, teknolojik gelişmelerin karşılıklı paylaşılması, çeşitli kültürel ve eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi için bir iş birliğini imzalıyoruz. Protokol çerçevesinde kültür alışverişinde bulunulacak. Kültürel etkinliklere, sanatsal faaliyetlere ve festivallere katılım sağlanacak. Karşılıklı ziyaretlerde bulunulacak. Her iki okulda konularında uzman öğretmenler tarafından uzaktan eğitim sistemi ile online eğitimler verilecek.”

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.